Zasklenie balkóna či lodžie v panelákových bytoch alebo zasklenie zimnej záhrady a terasy v rodinných domoch sa stáva čoraz viac populárnejšie.

Zasklenie balkóna a lodžie

Zasklenie balkóna alebo lodžie prináša majiteľom bytu hneď niekoľko výhod. Zasklenie obmedzí prach a exhalácie z vonkajšieho prostredia. Zasklením balkóna sa tiež vytvorí protihluková bariéra, ktorá je želaná najmä v rušných častiach veľkých miest. Aj v zimnom období budete môcť na balkóne sušiť šatstvo alebo odkladať sezónne veci bez toho, aby sa vplyvom počasia poškodili. Bytom na prízemiach a nižších podlažiach zasklenie poskytne vyššiu bezpečnosť pred vlámaním a vandalmi.

Zasklenie terasy a zimnej záhrady

Posedenie na terase pri šálke kávy či čaju si so zasklením môžete predĺžiť aj na jeseň či zimu. V zimnej záhrade sú zároveň rastliny chránené pred mrazom a nepriaznivým počasím, ktoré by ich mohlo poškodiť. Zasklením sa vytvára pre rastliny priaznivá klíma. V zasklených priestoroch sa môžu pohybovať aj domáce zvieratá, ktoré sú citlivé na chlad, ale zároveň sú zvedavé na dianie vonku.

Praktické funkcie zasklievania

Najdôležitejšími funkciami zasklievania sú udržanie tepelnej pohody v interiéri po celý rok a zabránenie násilnému vniknutiu neželaných osôb do domácnosti. Veľmi dôležité je aj zníženie akustického tlaku o viac ako 70%. Zasklenie tiež zabráni prenikaniu UV žiarenia do miestností, čím sa zabráni znehodnocovaniu nábytku, fotografií či obrazov umiestnených v miestnosti. Zasklenie zároveň dovoľuje neustálemu prieniku svetla do miestnosti. Aby však zasklievanie splnilo svoj účel, je dôležité, aby okolité steny a okná boli v dobrom stave.

Máte záujem o zasklenie balkóna, lodžie alebo zimnej záhrady? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava