Francúzske okná pochádzajú už z konca obdobia renesancie v 17. storočí. Ide o typ okien, ktoré sa tiahnu od podlahy až po strop. Sú skvelým interiérovým doplnkom, do miestností vnesú celú horu svetla a pôsobia luxusným dojmom.

Čo sú francúzske okná?

Francúzske okná sa od tradičných okien sa zas tak nelíšia. Na rozdiel od nich však začínajú už na podlahe. Francúzske okná môžete namontovať v akejkoľvek miestnosti domu. Mnoho domácností ich využíva ako riešenie okien vedúcich na terasu alebo ako spojenie interiéru so záhradou.

francuzske okna - izba

Druhy francúzskych okien

 • Posuvné francúzske okná – skladajú sa z pohyblivého krídla, ktoré poľahky zasuniete na zasklenú časť. Okná neprekážajú v priestore a budia elegantný dojem. Montuje sa k ním aj vyvýšený spodný profil rámu.
 • Otváracie francúzske okná – otvárajú sa ako dovnútra ako klasické okná. Môžu byť bezbariérové.

Čo ponúkame

Vyberte si z našej ponuky plastových, drevených, hliníkových alebo drevohliníkových francúzskych okien. Náš technik vykoná odborné zameranie, po dohode s vami zabezpečíme dopravu a profesionálnu montáž. Samozrejmosťou je poradenstvo aké okná a doplnky vybrať tak, aby sme minimalizovali možnosť nekompatibility jednotlivých prvkov. Na základe nezáväznej cenovej ponuky vás budeme kontaktovať.

Materiál využitý na francúzske okná

Francúzske okná sú vyrábané z rovnakých materiálov ako tie klasické. Častým riešením bývajú plastové francúzske okná. Patria medzi lacnejšie varianty a majú dobré izolačné vlastnosti. Pri väčších sklených plochách by ste však mali využiť pevnejší materiál ako plast. Hliníkové okná vyvolávajú moderný dojem, majú dlhú životnosť a vysokú odolnosť. Drevené francúzske okná pôsobia vďaka opracovaným dreveným rámom autenticky a majú skvelé termoregulačné vlastnosti. Drevo-hliníkové vám zas ponúknu širokú škálu profilov, farieb a predĺženú životnosť.

francuzske okna - byt

Výhody francúzskych okien

Okná vnesú do miestností oproti klasickým alternatívam až dvojnásobok svetla, vďaka čomu môžete umelé osvetlenie využívať menej. Vetranie a výmena vzduchu sú s francúzskymi oknami tiež omnoho efektívnejšie a intenzívnejšie.

Z estetického hľadiska francúzske okná zaimponujú každému oku. Poskytnú vám krásny výhľad na okolie, prepoja interiér s exteriérom a opticky zväčšia miestnosť. Stanú sa nielen dominantou vášho domu, ale aj každej miestnosti.

Ako vyzerá naša práca

Na čo myslieť pri výbere francúzskych okien

Pred tým, ako sa pre francúzske okná rozhodnete, je dobré zvážiť ďalšie faktory. Kvôli väčšej presklenej ploche, počítajte s vyšším tepelným únikom. Je preto nutné prihliadnuť na tepelnoizolačné vlastnosti a kvalitu rámu.

Vykurovanie počas zimných mesiacov tiež musíte vyriešiť inak, keďže klasický radiátor pod okná neumiestnite. Stačí však zapojiť trošku kreativity a poobzerať sa po inej možnosti (podlahové kúrenie, dizajnový radiátor a podobne). Počas leta zas myslite na zatemnenie skiel. Žalúzie, rolety či závesy vás ochránia pred ostrými slnečnými lúčmi.

Nesmiete zabudnúť ani na údržbu okien. Ich čistenie, hlavne z vonkajšej strany, môže byť o niečo náročnejšie, a to hlavne ak sa spolu s nimi montuje aj zábradlie, ktoré je v jeho bezprostrednej blízkosti.

Máte záujem o nové francúzske okná alebo potrebujete poradiť s výberom?
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

  Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

  *položka je povinná

  Phone: 0948 48 30 30
  Vajnorska 108
  Slovakia, 831 04 Bratislava