Plastové okná sú nenáročné na údržbu a v porovnaní s drevenými oknami je starostlivosť o ne omnoho jednoduchšia. Ak však majú aj po rokoch vyzerať ako nové, určitú starostlivosť im treba dopriať.

Ako správne čistiť sklá?

Kvalitné plastové okná nepodliehajú značnému poškodeniu ani postupom času, ak ich pravidelne a hlavne správne udržujete. V prvom rade nikdy na čistenie skiel nepoužívajte drsný materiál a pomôcky na čistenie, akými sú drôtenky a hubky, ktoré by mohli plastové okná poškriabať. Inak je čistenie plastových okien naozaj bezproblémové. Stačí mäkká handrička a prostriedok na umývanie okien. Tento spôsob môžete používať rovnako na sklá ako aj na okenné rámy.

Ako na odolnú špinu? Zvoľte správne čistiace prostriedky

Ak vás trápia staršie nečistoty a škvrny, o ktorých si myslite, že sa už nedajú odstrániť, vyskúšajte čističe špecializované priamo na plastové okná. Zabudnite na drôtenky, či už plastové alebo kovové, ktoré by mohli okno a rám poškriabať. Určite však na čistenie plastových okien nepoužívajte odlakovače, acetón, lieh a rozpúšťadlá. Tie by mohli vážne poškodiť nielen sklá, ale aj rámy.

Osobitnú pozornosť treba venovať kovaniu – raz za rok skontrolujte kovanie

Udržiavať treba aj tie časti plastových okien, ktoré nie sú po uzavretí prístupné. Aspoň raz do roka by ste sa mali špeciálne venovať aj týmto častiam okien, pretože aj keď sú po uzavretí takpovediac ,,neviditeľné“, pre správne fungovanie plastových okien sú nesmierne dôležité. Preto aspoň raz do roka je potrebné skontrolovať a premazať aj kovanie okien, skontrolovať skrutky a všetky jednotlivé časti kovania. Vďaka tomu si budete istí, že vaše okná sú stopercentne funkčné a budú vám dobre slúžiť aj naďalej.

Pravidelne vetrajte

Nie je tajomstvom, že plastové okná sa zvyknú v chladnejších obdobiach rosiť. Nie je to chybou kvality, práve naopak, svedčí to o ich vynikajúcich izolačných vlastnostiach. Rosenie však môže zapríčiniť vznik plesní a húb. Aby ste tomu zabránili, nezabúdajte pravidelne vetrať. Plastové okná vyžadujú intenzívne vetranie niekoľkokrát za deň. Okno otvorte dokorán a nechajte ho otvorené 5 – 10 minút.

Pre viac informácií alebo nezáväznú kalkuláciu vyplňte formulár nižšie. Ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava