Využitie vonkajších roliet na okná

Vonkajšie rolety na okná vás nielen ochránia pred silnými slnečnými lúčmi, ale vďaka svojim izolačným vlastnostiam aj pred chladným či horúcim počasím vonkajšieho okolia.

Hliníkové rolety

U hliníkových roliet treba vyzdvihnúť hlavne ich dobré izolačné vlastnosti. V lete vás ochránia pred extrémnymi teplotami a v zime zredukujú tepelné straty priestorov na minimum. Hliníkové rolety umožňujú dokonalé zatienenie a tiež znižujú prichádzajúci hluk. Ovládanie je riešené elektrickým pohonom a diaľkovým ,alebo centrálnym ovládaním.

plastové okná, eurookná

Nadokenné rolety

Lamelový box nadokenných roliet je elegantne umiestnený nad oknom a je možné ho čiastočne alebo úplne zaomietnuť, takže nakoniec ho nie je vôbec vidieť. Výhodou tohoto systému je, že rolety sa montujú naraz s oknami a nemusí sa vŕtať diera cez rám okna. Ďalšou výhodou je to, že sa dajú osadiť aj do starších tehlových a panelových domov bez prípravy otvoru na roletový box.

doplnky, rolety, plastové okná

Podomietkové rolety

Podomietkové rolety zabezpečujú dokonalý vzhľad a funkčnosť. Je to z nášho pohľadu to najdokonalejšie riešenie pri stavbe rodinného domu. Je potrebné mať prispôsobený projekt tomuto riešeniu. Na rolety musí byť vynechané miesto nad okenným otvorom.

plastové okná, rolety

Predokenné rolety

Predokennú roletu tvorí roletový pancier, box a vodiace lišty. Pancier je súbor lamiel vyplnených polyuretánovou penou. Dodávajú sa v mnohých RAL farbách a imitáciách dreva. Hliníkové vodiace lišty sa pripevňujú do rámu okna alebo ostenia a sú dodávané vo viactvarových prevedeniach umožňujúcich optimálne osadenie rolety. Roletový box je vyrobený z valcovaného hliníka a je dodávaný v troch veľkostiach, v závislosti na výške rolety. Bežným doplnkom roliet dnes býva motorové ovládanie s možnosťou skupinového riadenia jednotlivých roliet a centrálnym ovládaním, prípadne s napojením na meteostanicu.

plastové okná, eurookná, doplnky

Máte záujem o nové vonkajšie rolety alebo potrebujete poradiť s výberom?
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava