Sklu ako najväčšej časti plastových okien musia byť pri výbere okien venovaná patričná pozornosť. Do plastových okien ponúkame sklá podľa typu stavby a použitia, a to izolačné dvojsklá alebo izolačné trojsklá. Izolačné sklá použité v plastových oknách sa líšia rôznymi hodnotami súčiniteľa prestupu tepla (K), zvukovej izolácie a bezpečnosti.

Plastové okná s dvojsklom

Okná s izolačným dvojsklom montujeme štandardne do bytov, novostavieb a pri rekonštrukciách.

Plastové okná s trojsklom

Izolačné trojsklo to je aktuálny trend v zasklievanie okien. Okná s izolačným trojsklom sú primárne určené pre nízkoenergetické a pasívne domy a stavby. Okná zasklená izolačným trojsklom ponúkajú výrazne lepšie tepelnoizolačné vlastnosti a poskytujú tak maximálne zateplenie.

Plastové okná dodávame štandardne s dvojsklom. Pre nízkoenergetické a pasívne stavby a domy dodávame tiež okná s trojsklom.

Zasklenie trojsklom pri plastových oknách prakticky eliminuje rosenie a vznik kondenzátu v dolnej časti okien, pretože povrchová teplota skiel dosahuje priaznivých hodnôt.

Prednosti izolačných skiel

 • Zníženie tepelných strát. V porovnaní s jednoduchým zasklením až o 40 – 48% pri dvojskle a až o 60% pri trojskle.
 • Zníženie hladiny hluku v miestnostiach.
 • Väčšia ochrana proti slnečnému žiareniu.
 • Zníženie nákladov na údržbu.
 • Zníženie nákladov na vykurovanie.

Konštrukčné riešenie

Vzdialenosť medzi jednotlivými sklami určuje dištančný rámik. Priestor medzi sklami je hermeticky uzavretý, čo bráni orosovaniu okien z vnútornej strany. Spojenie skla a dištančného profilu je zabezpečené adhéznym trvale plastickým tmelom.

Pri oknách je zaručená odolnosť proti mechanickému namáhaniu. Naše tepelne izolačné sklá výrazne znižujú náklady na vykurovanie a váš domov tak bude bez chladných miest.

Pri odbere skiel na výrobu našich plastových okien zohľadňujeme faktory, ako sú súčiniteľ prestupu tepla Ug, ktorý predstavuje mieru straty tepla z priestoru W/m2.K, a celkovú priepustnosť slnečného žiarenia g, ktoré sa dostáva cez okná do miestnosti.

Spolupracujeme s dodávateľmi, ktorí sú schopní dodať kvalitné sklá, spĺňajúce naše a následne aj vaše očakávania, a to všetko za nepredimenzovanoú cenu.

Nepriehľadné skla

plastové okná, sklo, výplň

plastové okná, sklo, výplň

Nechajte sa inšpirovať ukážkami nepriehľadných skiel, ktoré určite nájdu použitie aj vo vašej domácnosti. Kreativite sa medze nekladú, preto využite ponuku skiel, ktoré môžu byť netradičným doplnkom vášho domova a slúžiť na dotvorenie atmosféry.

Vzorky

plastové okná, eurookná, montáž

Master Point

plastové okná, eurookná, servis a montáž

Oculit

plastové okná, servis okien, eurookná

Master carre

plastové okná, montáž okien

Niagara

plastové okná, eurookná

Crepi

plastové okná, montáž okien

Dubová kôra

plastové okná, eurookná, montáž okien

Lacomat classic

plastové okná, eurookná

Lacomat white

plastové okná, eurookná

Matelux

V prípade otázok ohľadom izolačných skiel alebo priamo plastových okien nás neváhajte kontaktovať. Ozveme sa vám do 24 hodín.

  Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

  *položka je povinná

  Phone: 0948 48 30 30
  Vajnorska 108
  Slovakia, 831 04 Bratislava