Posuvné terasové dvere sú výborným riešením na prepojenie interiéru so záhradou alebo terasou. Veľké presklené plochy pustia do interiéru množstvo svetla a skvele prepoja miestnosti v dome s exteriérom. Terasové dvere sú preto vhodné ako do rodinných domov, tak do kancelárií alebo komerčných objektov, kde je prístup na terasu alebo záhradu.

Terasové dvere môžete vyberať z plastových a hliníkových profilov.

V našej ponuke nájdete niekoľko typov systémov otvárania terasových dverí:

 • HS systém (zdvižno-posuvný systém)
 • PSK systém (posuvno-sklopný systém)
 • Harmonikový systém

HS systém (zdvižno-posuvné systémy)

Zdvižno-posuvné systémy terasových dverí sú tvorené pevnými profilmi, ktoré sú ale zároveň veľmi ľahké na otváranie a zatváranie. Pokiaľ zároveň hľadáte bezbariérový prístup na terasu vyberte si HS systém. Odporúčame vyberať z pevných plastových alebo hliníkových profilov.

Plastové profily terasových dverí HST 85 a HST 70

Energeticky úsporné systémy posuvných dverí na terasu. Umožňujú vytvárať veľké zasklené plochy pri veľmi dobrých parametroch tepelnej izolácie. Systém poskytuje veľkú variabilitu a konštrukčné možnosti krídiel a fixných častí.

Vďaka kvalitnému nemeckému kovaniu sa posuvné krídla pohybujú veľmi ľahko a nevyžadujú prakticky žiadne väčšie úsilie. Extrémne ľahké otváranie a zatváranie veľkých krídlových konštrukcií je možné zaistiť pomocou pohonu HS-Master, ktorý funguje veľmi ticho a je možné ho ovládať pomocou nástenného spínača, diaľkovým ovládačom alebo pomocou kľučky. Vďaka tomu sa hodí nielen do rodinných domov, ale aj napr. do nemocníc alebo pre osoby s obmedzenou možnosťou pohybu.

 

HST 85

HST 85

Hliníkové profily terasových dverí MB-59 a MB-77

Hliníkové posuvné systémy pre terasové dvere sú moderným a designovým riešením. Umožňujú vytvárať veľkorozmerné riešenia pre posuvné krídla a fixné časti. Systém týchto terasových dverí ponúka obrovské dizajnové možnosti a umožňuje tak nevšedný vzhľad interiéru aj exteriéru.

 

MB-77 HS

MB-77 HS

Montáž HS portálu (zrýchlené)

PSK systém (posuvno-sklopné terasové dvere)

Posuvno-sklopné dvere (PSK) sú terasové a balkónové dvere, ktoré sa otvárajú posuvom do strany. Krídlo sa odsúva súbežne s rámom do strany pred jeho fixnou časťou a tým šetrí vnútorný priestor miestnosti. PSK terasové dvere ponúka aj možnosť polohy krídla ventilácie. Posuvno-sklopné terasové dvere ponúkame najčastejšie v plastovom a hliníkovom prevedení.

Plastové posuvné dvere Smart-Slide

Smart Slide sú posuvné dvere, inovačný mechanizmus uzamykania však umožňuje jednoduchú a intuitívnu obsluhu podobnú riešeniu používanému v zdvíhaco-posuvných dverách. Krídlo Smart Slide môže mať rozmery až 1,5 m x 2,3 m.

Vďaka jemnému samozatvoreniu krídla do rámu je možné posuvné dvere smart-slide veľmi jednoducho ovládať. V každodennom užívaní je neoceniteľnou výhodou aj malá námaha, ktorú je možné krídlo otvoriť a zavrieť.

 

Posuvné dvere Smart Slide

Posuvné dvere Smart Slide

Hliníkové posuvné terasové dvere MB Slide

Systém MB-Slide je hliníkový profil terasových posuvných dverí, ktorý zabezpečuje základnú tepelnú izoláciu. Ide skôr o ekonomické riešenie predelenia priestorov, napr. pre zimné záhrady alebo tam, kde nie sú vysoké nároky na tepelný komfort.

 

Posuvné dvere MB-Slide

MB-Slide

Ako vyzerá naša práca

Harmonikový (skladací) systém

Ďalší zaujímavý spôsob ako prepojiť terasu s interiérom je skladací alias harmonikový systém. Tento typ konštrukcie môže pozostávať z 3 až 6 krídel. Jedno krídlo sa otvára a ostatné krídla jednoducho posunutím naskladáte ako harmoniku do boku.

Konštrukcia harmonikového systému môže mať dĺžku až 5,3 metra. Dvere môžete otvoriť bez toho aby zaberali veľa miesta a ich úplným otvorením získate naozaj priestranný priechod na terasu.

Spôsob otvárania dverí na terasu je len jeden faktor, podľa ktorého si vhodné dvere zaobstaráte. Najdôležitejším faktorom je tepelná a zvuková izolácia. Keďže terasové dvere predstavujú veľkú presklenú plochu cez ktorú môžu do miestnosti prenikať slnečné lúče a vyhrievať ju, je dobré sa zamerať na počet komôr v profile. Aj v tomto prípade môže platiť, že čím viac komôr profil má, tým lepšie má aj tepelnoizolačné vlastnosti.

Plastový harmonikový (skladací) systém pre terasové dvere

Plastový skladací systém dverí ponúka zaujímavý spôsob prepojenia interiéru so záhradou, terasou alebo balkónom. Konštrukcia pozostáva z 3 až 6 krídiel a ponúka až 9 konštrukčných schém zostavenia. Navyše je tiež možnosť vyklápania jednotlivých krídiel.

Harmonikové dvere pozostávajú z dvoch častí: otváracieho krídla (alebo otváracieho a výklopného) a dvoch alebo viacerých krídiel, ktoré sa posúvaním do boku skladajú ako harmonika. Harmonikové systémy môžu pozostávať až zo 6 krídiel. Krídla sú prepojené navzájom medzi sebou aj s rámom pomocou závesov.

 

Harmonikový skladací systém

Harmonikový skladací systém

Hliníkový systém skladacích dverí MB-86 Fold Line

Dokonalé riešenie pre stavbu terás a priestranných prechodov medzi miestnosťami. MB-86 Fold Line má mimoriadne vysoké technické parametre, vďaka čomu nie je problém vytvárať veľkorozmerné konštrukcie.

 

MB-86 Fold Line

Hliníkový systém MB-86 Fold Line

Máte záujem o nové terasové dvere alebo si nechať poradiť? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

  Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

  *položka je povinná

  Posuvné dvere na terasu môžu mať množstvo podôb. Skladacie terasové dvere, francúzske dvere na terasu alebo aj posuvné terasové dvere – pri výbere stačí len zohľadniť vlastné nároky. V spoločnosti CEDERA vám s výberom poradíme, zhotovíme a namontujeme dvere presne pre vás.

  Phone: 0948 48 30 30
  Vajnorska 108
  Slovakia, 831 04 Bratislava