Túžite po presvetlenom vzdušnom interiéri, veľkých francúzskych oknách, alebo len chcete prepojiť terasu s jedálňou alebo obývacou izbou? Siahnite po zdvižno-posuvných dverách, ktoré môžete poznať aj pod názvom HS portál alebo tiež HST portál.

Odporúčame siahnuť po pevných plastových alebo hliníkových profiloch.

Plastové profily HST 85 a HST 70

Systém HST 85 a systém HST 70 sú primárne vhodné do rodinných domov. Pevné plastové profily vystužené hliníkom a vodiace lišty z hliníka sú zárukou jednoduchého a pohodlného ovládania krídel aj s väčšími rozmermi (3 x 2,5m). 4,8 mm hliníkový prah je možné úplne vnoriť do podlahy.

Krídla s takými rozmermi môžu mať hmotnosť aj 400 kg. Ich jednoduché a ľahké ovládanie je zabezpečené pohonom HS-Master, ktorý je veľmi tichý a je možné ho použiť v plastových, hliníkových alebo drevených konštrukciách.

Ďalším príslušenstvom sa môže bezpečnosť, funkčnosť a aj estetický dizajn posuvných dverí HST zvýšiť. Difúzory, ktoré sa montujú medzi rám a sklo zabezpečia prísun čerstvého vzduchu do interiéru. Ak sú dvere vybavené aj motorickým pohonom ďalším doplnkom môže byť aj numerická klávesnica alebo snímač odtlačkov prstov.

 

 

HST 85

HST 85

Hliníkové profily MB-59 a MB-77

Zdvižno-posuvné dvere MB-59 sú ideálne ak hľadáte zaujímavú náhradu za bežné balkónové okná. Okrem perfektného a jedinečného dizajnu vynikajú tieto okná aj výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Trojsklá v konštrukcii znížia únik tepla z miestnosti von. Zároveň oceníte aj ich výborné zvukovo-izolačné vlastnosti, hlavne ak bývate blízko rušnej ulice.

Exkluzivita a luxus sa spájajú v systéme MB-77 s hliníkovým profilom. Tento systém umožňuje napojiť krídla aj pod uhlom 90 stupňov bez potreby pevného stĺpika v rohu.

Hliníkové profily systémov MB-59 a MB-77 nepôsobia rušivo. Výborne zapadnú ako do interiéru, tak aj do exteriéru a dajú každej stavbe nádych modernosti, elegancie a decentnosti.

 

 

MB-77 HS

MB 77

Odborná montáž

Na kvalitný sortiment a odbornú montáž si v spoločnosti Cedera potrpíme. Len vďaka tomu môžeme uspokojiť aj tých najnáročnejších klientov. Ponúkame vám len prvotriedne a špičkové systémy zdvižno-posuvných dverí. Dvojité alebo trojité zasklenie zabráni úniku tepla, cez veľké presklené konštrukcie môžu slnečné lúče dopadajúce do interiéru vyhriať celú miestnosť. Moderný vzhľad a inovatívne riešenie sú ideálne ako do rodinných domov, bytov tak aj do kancelárií.

Pozrite sa na jednu z našich montáží (zrýchlené).

Jednou investíciou do zdvižno-posuvných dverí môžete zvýšiť svoj komfort bývania, ušetriť na kúrení a zároveň dať svojmu domovu nový luxusnejší a elegantnejší štýl.

Máte záujem o cenovú ponuku na HS portál alebo len potrebujete poradiť s výberom? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

  Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

  *položka je povinná

  Posuvné systémy a ako ich rozdeľujeme

  Posuvné dvere nie sú na trhu žiadnou novinkou. V súčasnosti ale zažívajú veľký návrat. Veľké presklené plochy konštrukcie domu môžete kedykoľvek otvoriť a prepojiť tak miestnosť s terasou. Toto prepojenie nie je jediné, kde posuvné dvere nájdu uplatnenie. Môžete ich použiť aj ako dvere na balkón alebo použiť ako predelenie miestností či kancelárií, ktoré v prípade potreby môžete kedykoľvek spojiť.

  Zdvižno-posuvné dvere

  HS portál (zdvižno-posuvné dvere)

  Existuje niekoľko typov posuvných systémov. Najznámejšie z nich sú PSK a HS portál.

  PSK – sklopno – posuvný systém

  • Pomocou tohto systému môžete vetrať. Jednoduchým posunutím kľučky odtiahnete od rámu vrchnú časť. Ak chcete dvere otvoriť a posunúť musíte znova pootočiť kľučkou, dvere sa odsunú aj zo spodnej časti a vy môžete dvere posunúť.

  HST systém – zdvižno-posuvný systém

  • Jedinečné a špičkové riešenie pre vstupy na terasu alebo balkón, ktoré vám bude slúžiť naozaj dlho. Vďaka zapustenému prahu je HS portál bezbariérový. Nebudete mať na zemi žiadnu prekážku, ktorá by narúšala celistvosť priestoru. Špeciálne mechanizmy kovania vám umožnia s ľahkosťou manipulovať aj s veľkými a naozaj ťažkými krídlami dverí.

  Pootočením kľučky sa dvere nepatrne nadvihnú (o pár milimetrov) a vy ich môžete hneď posúvať až úplne otvoriť. Chcete mať presklenú celú stenu? So systémom HST to bude možné. Maximálne rozmery konštrukcie sú 6,7 x 2,5 metra. Pokiaľ siahnete po variante s dvoma pohyblivými krídlami v lište, môže byť dĺžka celej konštrukcie aj viac ako 6,7 metrov.

  Medzi spomínanými posuvnými systémami je niekoľko rozdielov

  PSK systém

  • hlučnejšia prevádzka
  • rýchlejšie opotrebovanie posuvného mechanizmu
  • nie je bezbariérový
  • nižšia cena

  HST systém

  • plynulá tichá prevádzka
  • je bezbariérový
  • dlhšia životnosť
  • vyššia cena

  Keďže v spoločnosti Cedera si na spokojnosti zákazníkov potrpíme a ponúkame im len tie najlepšie riešenie, nájdete u nás plastové a hliníkové posuvné systémy dverí. Konštrukciu HS portálu je možné usporiadať presne podľa požiadaviek zákazníka. Fixná časť môže byť na kraji, ale aj v strede celej konštrukcie. Záleží len od požiadaviek klienta aký systém chce.

  Phone: 0948 48 30 30
  Vajnorska 108
  Slovakia, 831 04 Bratislava