Ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú prírodný vzhľad, materiály a energetickú úspornosť. Drevené vchodové dvere spĺňajú požiadavky po dizajnovej aj praktickej stránke.

Drevené dvere poskytujú výbornú tepelnú aj zvukovú izoláciu

Môžu mať v sebe zabudovanú tepelnú izoláciu, ktorá bráni teplu, aby uniklo z priestorov. Radia sa tiež medzi energeticky úsporné varianty, vďaka čomu sú vhodnou voľbou do pasívnych a nízkoenergetických domov.

Prichádzajú v rôznych podobách a dekoroch

Drevené vchodové dvere dokonale doplnia dom po estetickej stránke. Sú dostupné v rozličných dekoroch, medzi ktorými nájdete napríklad smrek, dub alebo borovicu. Na svoje si teda prídu aj tí najnáročnejší zákazníci.

Pravidelná údržba je nutnosťou

Údržba záleží od pôvodného materiálu a technológií, ktoré boli na dvere použité. Lak je vhodné ošetrovať prostriedkami, ktoré vám odporučí priamo výrobca. Vo všeobecnosti je drevené vchodové dvere nutné pravidelne umývať mydlovou vodou.

Menia sa vplyvom počasia

Drevo ako prírodný materiál pracuje a mení svoj tvar. Vplyvom teplôt a počasia môžu dvere zmeniť farbu aj tvar. Aj preto je nutné správne sa o dvere starať. Drevo je tiež náchylnejšie na mechanické poškodenie, ako sú napríklad škrabance.

Bezpečnostné prvky a vchodové dvere

Pri výbere drevených vchodových dverí do domu myslite aj na nadštandardné bezpečnostné prvky, ktoré vašu domácnosť ochránia pred prípadnými zlodejmi. Bezpečnostný zámok zabráni vysadeniu dverí z pántov. Všeobecne tiež platí, že čím je vyššia trieda odolnosti voči vlámaniu, tým bezpečnejšie sú vchodové dvere.

Máte záujem o nové drevené vchodové dvere alebo si nechať poradiť? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava