Pri výrobe a povrchovej úprave drevených eurookien sa používajú ekologicky nezávadné, vodou riediteľné značkové farby Adler. Vyznačujú sa vysokou kvalitou a ľahkou obnoviteľnosťou – lazúra je pružná, nepraská a neodlupuje sa. Samozrejmosťou je odolnosť proti UV žiareniu, hnilobe, plesniam, škodcom a vlhkosti. Povrchová úprava počas výroby okien prebieha v nasledovných fázach:

1. fáza – impregnácia

 • ponorenie vysušeného a prebrúseného rámu do konzervačného a moriaceho kúpeľa (v autokláve – pod tlakom), kde drevo hĺbkovo nasiakne základom, ktorý je odolný voči hnilobe, plesniam, škodcom …
 • vysušenie a prebrúsenie nerovností dreva

2. fáza – základovanie

 • prvý nános laku vysokotlakovým zariadením
 • vyschnutie náteru
 • vysušenie a prebrúsenie nerovností dreva

3. fáza – vrchná lazúra

 • konečný druhý nános laku s UV filtrom vysokotlakovým zariadením
 • vytvrdnutie náteru

Na konzerváciu povrchov sa používajú prostriedky na báze voskov, ktoré sa aplikujú raz do roka po umytí eurookien. Pri pravidelnom ošetrovaní je dosiahnutá dlhodobá životnosť náteru. Pri oprave nie je potrebné lazúry opaľovať ani obrusovať, ale po očistení povrchu sa štetcom nanesie nová vrstva.

Odtieň laku si máte možnosť vybrať zo širokej škály nášho vzorkovníka. Ak máte záujem pozrieť si vzorkovník farieb a lazúr, neváhajte nás prosím kontaktovať. Radi si s vami dohodneme stretnutie a poradíme vám pri výbere toho správneho odtieňu pre vaše eurookná.

Naše postrehy k eurooknám

Pozor na výber vhodného odtieňa lazúry !

 • čím je odtieň svetlejší, tým je menšia životnosť povrchovej úpravy – malý obsah pigmentov
 • čím je odtieň tmavší, tým je väčšia teplota náteru i dreva (až do 80°C)

Lazúra odpudzuje vodu, pričom drevo môže dýchať!

Napriek trom vrstvám náteru môže drevo dýchať a preto je potrebné pravidelne vetrať, aby sa vyhlo poškodeniu vonkajšej lazúry. Vysoká vlhkosť v miestnosti sa prejaví vyzrážaním na skle a v tom horšom prípade nabobtnaním lazúry na vonkajšom ráme okna.
Okno dokonale utesňuje vnútorný priestor a tým zabraňuje úniku tepla ale i vlhkosti, ktorá sa pretláča cez slabé miesta rámu okna a poškodzuje tak vonkajší náter.

Máte záujem o nové drevené eurookná alebo si nechať poradiť? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

  Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

  *položka je povinná

  Phone: 0948 48 30 30
  Vajnorska 108
  Slovakia, 831 04 Bratislava