Kovanie na eurookná sa montuje vždy až po ukončení povrchovej úpravy dreva, aby boli ošetrené i ním prekryté miesta. Do našich okien je osadzované celoobvodové značkové kovanie MACO – MULTI TREND 2000 s vysokým ovládania. Jeho špeciálna antikorózna povrchová úprava zaručuje trvalú funkčnosť.

Pri zatvorení pritláča kovanie okenné krídlo k rámu po celom obvode, čo umožňuje voľbu rôznych systémov a kombinácií otvárania a vyklápania. Po uzavretí okna je zabezpečená výborná tepelná, akustická a protiprachová izolácia. Štvorpolohová kľučka umožňuje otvorenie, vyklopenie, štrbinové vetranie – mikroventiláciu a uzavretie. Mikrovetranie umožňuje mierny prechod vzduchu a ventiláciu bez toho, aby muselo byť krídlo eurookna otvorené alebo vyklopené. Táto technológia zároveň znižuje vlhkosť v interiéri a tým eliminuje rosenie skla na eurookne.

Kovanie je vybavené bezpečnostnou poistkou, ktorá zabraňuje chybnému otočeniu kľučky, a tým vylučuje poškodenie kovania. Má zabudovaný vstavač krídla, takže kovanie nie je potrebné tak často nastavovať. Na želanie zákazníka sú montované tzv. bezpečnostné hríbiky, ktoré zabránia násilnému vysadeniu okenného krídla.

Pri dvojkrídlových oknách s jednou kľučkou je štulpové krídlo zabezpečené tiahlovým zámkom, ovládaným pákou.

plastové okná, eurookná, kovanieplastové okná, eurookná, kovanie

Máte záujem o nové kovanie alebo potrebujete poradiť s výberom? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava