Kúpili ste si nové plastové okná alebo eurookná, dali ste si ich namontovať, ale spokojnosť vás rýchlo prešla? Problémy s oknami nikdy neodkladajte a aj tie najmenšie nedostatky sa snažte čo najskôr odstrániť. V opačnom prípade sa môžu problémy časom zhoršiť a ich odstránenie vás vyjde omnoho drahšie.

Problémy so zatváraním okna

Vymenili ste staré okná za nové, ale zistili ste, že sa ťažšie zatvárajú? Ide o bežný jav, ktorý sa vyskytuje nielen pri oknách v novostavbách, ale aj v starších stavbách. Správne nastavenie plastových okien je veľmi dôležité, pretože ak nebudú okná správne zapadať do rámov, môže sa stať, že vám do domácnosti začne prenikať nielen studený vzduch, ale dôjde aj k poškodeniu tesnení.

Kvalitná firma problém ochotne vyrieši

Pokiaľ sa aj vaše nové plastové okná alebo eurookná ťažšie zatvárajú, nečakajte a kontaktujte firmu, kde ste si ich zakúpili. Pokiaľ ste sa rozhodli pre profesionála, ukáže sa to aj na ochote a rýchlom vybavení. Na základe popisu problému vám firma pošle montéra, ktorý všetko nastaví, aby okná správne fungovali. Pokiaľ sú okná v záruke, neodporúčame, aby ste ich opravovali sami. Nechajte to na odborníkov, ktorí presne vedia, v akom rozsahu je možné okná nastavovať. Rozmery rámu a časti okna, ktoré vchádzajú do rámu, určujú rozsah, pričom štandardizovaná vzdialenosť je 12 mm. Neodborná manipulácia s oknami by ich mohla poškodiť.

Ak máte ďalšie problémy s eurooknami alebo plastovými oknami, pokračujte v čítaní 2. časti.

Pokračovanie článku nájdete TU.

Phone: 0948 48 30 30
Vajnorska 108
Slovakia, 831 04 Bratislava