Ak máte staršie okná, ktoré majú zníženú funkčnosť v dôsledku opotrebenia či zlej starostlivosti, mali by ste vážne uvažovať o výmene okien. Tieto okná totiž majú poväčšine už zníženú funkčnosť v dôsledku opotrebenia či zlej starostlivosti. Treba teda zvoliť určitý postup, aby ste sa vyhli možným chybám.

Ako prvé by ste sa mali zamerať na výber materiálu. Tradičnými oknami u nás sú plastové okná alebo eurookná. Okrem toho samozrejme môžete siahnuť aj po hliníku či zvoliť si kombináciu týchto materiálov.

Dôkladnú analýzu venujte aj výberu samotného skla. To, totiž zaberá najväčšiu plochu okna a v podstatnej miere určuje jeho vlastnosti. Ruka v ruke s tým ide aj ergonómia a bezpečnosť. Kvalitné kovanie totiž okno bezpečne uzatvára pomocou uzatváracích bodov a taktiež má poistku proti chybnej manipulácií.

Z hľadiska bezpečnosti si treba dať pozor na odolnosť proti vlámaniu. Využiť môžete hlavne bezpečnostné kovanie a bezpečnostné sklo či fóliu. Bezpečnostné kovanie zahŕňa uzamykací mechanizmus, systém otvárania a pánty. Bezpečnostná fólia je zas najlepšou formou bezpečnostného vylepšenia skla. Preraziť takúto fóliu, aby v nej vznikol otvor, je totiž rovnako náročné ako prepíliť mrežu. Preto, ak máte možnosť, neváhajte navštíviť kamennú prevádzku či showroom, kde si môžete jednotlivé okná obzrieť a vyskúšať.

Pri oknách je dôležitý aj parameter priepustnosti svetla. Ak to zanedbáte, môže sa stať, že budete mať v izbe šero. Na zvážení je teda či použiť dvojsklá alebo trojsklá. Dvojsklá prepúšťajú o 11% viac svetla a takmer o 26% viac tepelnej energie zo slnečného žiarenia oproti trojsklám. Tie však dokážu oproti dvojsklám mať až o 45% nižšie tepelné straty.

Jednou z najdôležitejších vecí pri výmene okien je však výber správneho dodávateľa. Ak totiž firma, ktorá bude montovať okná, svoju prácu zanedbá, tak celá predošlá analýza bola na zmar. Taktiež budete mať zbytočné opletačky s prípadnou reklamáciou.

Máte záujem o výmenu okien alebo si nechať poradiť? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava