Výmenu starých okien za nové plastové okná si budete pochvaľovať v každom ročnom období. Sú mimoriadne odolné voči výkyvom počasia a osvedčia sa najmä v zime pri úspore nákladov na vykurovanie.

Podľa štatistík uniká ročne cez okná a dvere cca 40 % tepla. Takmer polovica nákladov na vykurovanie teda jednoducho vyletí von oknom. Tepelné straty dokážete efektívne znížiť práve s novými plastovými oknami. Aj keď vám dnu prefukuje studený vzduch alebo máte po prudkom daždi mokré parapety, plastové okná sa ukážu ako ideálne riešenie.

Výmena okien môže prebehnúť aj v chladnejšom období. Výmena plastových okien v zime mnohých ľudí odrádza, hoci v skutočnosti sa netreba ničoho báť. Ide o ideálne obdobie, pretože práve vtedy sa v panelákoch i rodinných domoch spúšťa vykurovanie. No to vám bude nanič a zbytočne preplatíte, ak budete mať staré okná. Tie totiž nevedia udržať dostatok tepla a veľmi veľa ho prepúšťajú von.

Tepelná izolácia je jednou z najväčších výhod plastových okien. Práve preto na väčšine nových a zrenovovaných budov môžete vidieť plastové okná častejšie ako drevené alebo hliníkové. V porovnaní s nimi ponúkajú plastové okná lepšie izolačné hodnoty nielen čo sa týka tepelnej ale aj zvukovej izolácie. Ak žijete v hlučnom prostredí a prekáža vám každodenný ruch veľkej premávky, plastové okná spoľahlivo znížia mieru zvukového smogu.

Ďalšou pozitívnou výhodou plastových okien je určite vysoká odolnosť voči vonkajším poveternostným vplyvom v každom ročnom období a tiež voči UV žiareniu. Plastové okná sa pýšia aj moderným a nadčasovým dizajnom, vďaka čomu sú obľúbeným a často využívaným prvkom modernej architektúry. V porovnaní s drevenými alebo hliníkovými oknami vyžadujú len minimálnu a nenáročnú údržbu. Životnosť plastových okien je pomerne vysoká, často presahujúca aj 50 rokov. Plastové okná sú naviac oveľa lacnejšie ako napr. drevené, za ktoré zaplatíte aj o 40% viac.

Plast, ako všetci vieme, je veľmi odolný a jeho spracovanie sa neustále zdokonaľuje. Výrobcovia už v súčasnosti ponúkajú okrem bielej farby aj širokú paletu rôznych vzorov a farieb, ktoré sú síce drahšie ako biela alternatíva, ale za to perfektne farebne ,,sadnú“ k štýlu budovy. Navyše v posledných rokoch si môžete vybrať aj počet nepriepustných komôr skiel. Komorové systémy majú zamedziť v prvom rade tomu, aby cez rám okien neprenikalo von teplo a naopak, teda dnu zima. Čím viac komôr, tým lepšie tepelno- a zvukovo-izolačné vlastnosti. Trojkomorový profil sa používal niekoľko rokov, no v súčasnosti ho nahradzuje päťkomorový.

Dnes je na trhu nespočetné množstvo výrobcov a aj dodávateľov. Aby ste však boli naozaj spokojní, netreba sa orientovať len na najnižšiu cenu, ale aj na kvalitu plastových okien, skúsenosti iných zákazníkov, servis služieb a pôsobenie na trhu. Kvalitné plastové okná pre vás zabezpečí aj spoločnosť Cedera, ktorá pôsobí na trhu už niekoľko rokov a pomohla už tisíckam spokojných zákazníkov.  

Máte záujem o nové okná alebo si nechať poradiť? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava