Plastové okná môžeme vidieť na takmer každej modernej budove a v porovnaní s drevenými oknamihliníkovými oknami sú najžiadanejšie na trhu. Ich obľúbenosť zapríčinili najmä ich mimoriadne pozitívne vlastnosti.

Vynikajúca izolácia

S plastovými oknami sa váš domov stane útulnejším a pokojnejším miestom. Plastové okná zabraňujú úniku tepla, čo sa pozitívne prejaví v poklese nákladov na vykurovanie. Okrem tomu sú známe aj vysokou zvukovou izoláciou, takže zabránia, aby ste boli počas dňa vyrušovaný zvukmi z vonkajšieho prostredia.

Vysoká odolnosť a dlhá životnosť

Plastové okná sú mimoriadne odolné voči poveternostným vplyvom aj UV žiareniu. Pokroky v technológii výroby plastových okien už zabraňujú aj ich niekdajšiemu žltnutiu. Pri minimálnej starostlivosti si zachovajú svoje skvelé vlastnosti aj cez 50 rokov.

Jednoduchá údržba

Plast je veľmi odolný materiál, ktorý sa navyše jednoducho a ľahko čistí. Plastové okná nevyžadujú žiadnu náročnú údržbu, stačí ich párkrát ročne umyť vhodnými čistiacimi prostriedkami a skontrolovať a v prípade potreby premazať kovanie

Moderný a estetický dizajn

V súčasnosti môžu aj plastové okná súťažiť s eleganciou dreva a hliníka. Okrem klasickej bielej alternatívy výrobcovia ponúkajú plastové okná rozličných farieb a vzorov, ktoré sa dajú esteticky doladiť k zvyšku budovy.

Priaznivá cena

Veľkým plusom plastových okien je ich priaznivá cena v porovnaní s inými okennými profilmi, čo je pre zákazníka často rozhodujúci faktor pri výbere. V porovnaní s drevenými alebo hliníkovými oknami sú plastové okná omnoho lacnejšie. Pri kúpe kvalitných, odolných a moderných plastových okien tak môžete ušetriť niekedy až 40 %, ako keby ste sa rozhodli pre drahšie alternatívy.

Prísne štandardy

Európske normy presne stanovujú priestupnosť tepla u všetkých druhov okien. V posledných rokoch navyše došlo v oblasti výroby plastových okien k zavedeniu prísnejších kritérií pri ich výrobe, ktoré platia v rámci celej eurozóny. Dôraz je kladený najmä na kvalitu výplní, a to najmä na ich tepelno-technické vlastnosti. V popredí záujmu sú v súčasnosti aj zvýšené požiadavky na prevzdušnenie v snahe zlepšiť vnútornú klímu a zamedziť tak vzniku vlhkosti a plesní.

Vybrať si na trhu tie správne plastové okná je pre laika väčšinou neľahká úloha. Internetové weby ponúkajú v súčasnosti množstvo rôznych druhov okenných profilov. Ideálne je nájsť také, v ktorých sa skĺbia tie najlepšie vlastnosti. Treba si ich preto zadovážiť od kvalitného a overeného predajcu. Zárukou spokojnosti je firma Cedera, ktorá sa dlhé roky úspešne venuje predaju plastových okien značky Salamander.  V rámci služieb ponúka aj odborné poradenstvo a spracuje cenovú ponuku, ktorá bude pre vás akceptovateľná.

Phone: 0948 48 30 30
Vajnorska 108
Slovakia, 831 04 Bratislava