Chystáte sa na radikálnu zmenu a vyberáte pre svoj domov vhodné nové okná, ktoré by spĺňali nielen podmienku kvality, ale aj životnosti a naviac by pôsobili esteticky ?

Nie ste prví ani poslední, ktorí stoja pred dilemou, či zvoliť lacnejšiu alternatívu, teda okná plastové, alebo drahšiu, ktorou sú okná drevené.

Poďme sa na to pozrieť z pohľadu odborníkov, ktorí Vám svojimi radami môžu významne pomôcť vybrať si tú správnu alternatívu šitú presne na Vaše potreby.

Odborníci v oblasti výroby okien sa zhodujú, že životnosť drevených okien je významne vyššia ako u okien plastových, najmä, ak je použitým materiálom smrek, alebo dokonca dub. Tieto okná sú naviac ekologickejšie a byt pôsobí v ich prítomnosti oveľa útulnejšie. Pri plastových oknách sa životnosť môže šplhať aj ku 50 rokom. U drevených môže pri správnej údržbe dosiahnuť aj neuveriteľných 300 rokov, ak je použitým materiálom práve dub.

Na druhej miske váh je však dobrá tepelná a zvuková izolácia okien plastových, nehovoriac o ich podstatne ľahšej údržbe. Vonkajšiu hlučnosť tlmia plastové okná až na 35-43 dB. Sú odolné voči vetru a netreba ich natierať. Nehovoriac o cene, ktorá môže byť voči oknám dreveným nižšia aj o 30-40 %.

Dnešná doba je hektická, a preto ľudia často volia alternatívu, ktorá nie je časovo náročná. Naviac ak je cena podstatne nižšia a kvalita vyššia, tak sa často už ani nezamýšľame nad životnosťou a ekologickosťou produktu.

Ako okná plastové, tak aj okná drevené majú svoje plusy aj mínusy a je len na nás, ktoré parametre ôpri ich výbere uprednostníme.

Ako často hovorievali aj naši múdri starí rodičia: „Dva razy meraj, raz strihaj“ platí tentokrát úplne do bodky aj pri výbere nových okien. Treba si najskôr veľmi dobre premyslieť nielen, ktorú alternatívu vyberieme, ale aj správne zvoliť výrobcu, resp. predajcu, od ktorého si zvolený produkt zakúpime.

Šetrenie vďaka novým oknám

Výmena starých okien za nové čaká časom na každého z nás. Okná, ktoré boli pred rokom najlepšie a najmodernejšie dnes už nahrádzajú nové. Tak ako v každom segmente aj pri plastových oknách sa snažia výrobcovia neustále zlepšovať čo sa dá. Zlepšujú a inovujú sa technológie výroby okien, používajú sa čo možno najkvalitnejšie materiály, čoraz väčší dôraz sa kladie na okenné rámy, použité kovanie, počet komôr a tesnenie.

Preto, ak máte pocit, že vo Vašej domácnosti je neustále chladno i napriek tomu, že kúrite na maximum je najvyšší čas pouvažovať nad výmenou starých okien za nové. Zle doliehajúce okná, štrbiny medzi oknom a múrom to sú hlavné príčiny úniku tepelných strát z miestnosti. Nové kvalitné plastové okná Vám zabezpečia najväčšie úspory.

Kvalitné plastové okná, ktoré nájdete v našej ponuke sa vyznačujú 3 hlavnými znakmi:

  • tepelná izolácia

  • ochrana pred hlukom

  • zabezpečenie pred výtržníkmi

Phone: 0948 48 30 30
Vajnorska 108
Slovakia, 831 04 Bratislava