Okrem interiérových žalúzií na trhu nájdete aj tie exteriérové. Mnohí výrobcovia ich odporúčajú najmä v prípade, že sú vaše okná veľké a orientované na  juh. Aj exteriérové žalúzie chránia domácnosť pred nechcenými pohľadmi a slnečným žiarením.

Aké sú výhody vonkajších žalúzií?

 • Žalúzie ochraňujú interiér pred slnkom, čo oceníte v prípade, že máte doma nábytok aj podlahy z dreva.
 • Zabraňujú prehrievaniu interiéru, dokážu znížiť teplotu v miestnosti aj o 4 stupne.
 • Chránia vás pred zvedavými pohľadmi vašich susedov.
 • Poskytujú ochranu oknám a predlžujú ich životnosť.
 • Sú tiež skvelým izolantom – nielen tepelným, ale aj zvukovým.
 • V zime šetria energiu aj vašu peňaženku – zamedzujú tepelným únikom.

Žalúzie sú tiež pomerne odolné voči vetru a dažďom. V prípade extrémnych veterných alebo dažďových vplyvov ich ale môžete jednoducho povytiahnuť.

 

 

exteriérové žalúzie, doplny, eurookná

Druhy žalúzií, z ktorých si môžete vybrať

Žalúzie TYP C-80

Už zo samotného názvu plynie, že šírka lamiel je 80 milimetrov. Fungujú na princípe oceľových laniek, ktoré pôsobia esteticky prijateľnejšie. Medzi ich výhody patrí možnosť naklápať lamely, a teda tieniť a vetrať naraz. Môžete s nimi tiež regulovať množstvo tepla aj svetla, ktoré do miestnosti prenikne. Okrem iného vám žalúzie pomôžu aj minimalizovať náklady na klimatizáciu.

Žalúzie sú tiež dobre tvarované, aj preto efektívne rozptyľujú slnečné lúče. Nevýhodou lamiel je, že v silnom vetre o seba narážajú a môžu vydávať cinkavý zvuk.

Žalúzie TYP EXT-50

Tento typ žalúzií má lamely menšie ako v predchádzajúcom prípade, ich šírka je 50 milimetrov. Ovládajú sa pomocou šnúrky. Tá prechádza cez prevodovku. Ovládanie môže byť umiestnené buď na pravej, alebo ľavej strane. Pokiaľ hľadáte variant dostupný vo viacerých farbách, typ EXT-50 je pre vás tou správnou voľbou.

Žalúzie TYP Z-90

Ide o najpoužívanejšie žalúzie, ktoré sú pomerne odolné voči vetru. Obsahujú tiež tesniaci gumový profil, vďaka čomu nevydávajú zvuk, keď o seba narazia. Ich výhodou je tiež nízka priepustnosť svetla a skvelé tienenie. Ide o žalúzie s najširšími lamelami – až 90 milimetrov.

Ako si vybrať exteriérové žalúzie podľa materiálu a okna?

Lamely sú vyrobené z hliníka, ktorý je považovaný za odolný materiál. V prípade, že hľadáte žalúzie na tienenie menších ploch, môžete siahnuť po type EXT 50. Žalúzie typu C sa často využívajú napríklad v zimných záhradkách, Z-tkové žalúzie sú zas vhodné na veľké plochy.

Nie sú pre vás exteriérové žalúzie to pravé? Pozrite sa na našu ponuku interiérových žalúzií.

Potrebujete poradiť s výberom vonkajších žalúzií?
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

  Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

  *položka je povinná

  Phone: 0948 48 30 30
  Vajnorska 108
  Slovakia, 831 04 Bratislava