Vnútorné žalúzie sa tešia veľkej obľube a doma ich má väčšina z nás. Čo ale poviete na vonkajšie žalúzie. Oproti vnútorným majú pár výhod o ktorých ste asi netušili.

Vonkajšie žalúzie do bytu aj rodinného domu

Vonkajšie žalúzie do bytu alebo rodinného domu majú viacero výhod. Vďaka nim môže váš štandard bývania dosiahnuť vyššiu úroveň. Prečo siahnuť práve po vonkajších žalúziách?

 • prehrievanie miestností – hlavne v letných mesiacoch je prehrievanie izieb častým problémom. K prehrievaniu dochádza dopadaním slnečných lúčov na sklené tabule okien, cez ktoré sa ohrieva vzduch v miestnosti. Zabrániť tomu môžete ak zatiahnete vonkajšie žalúzie. Minimalizujete dopad lúčov na okennú tabuľu a zabránite prehrievaniu izby. Zároveň môžete otvoriť okná dokorán a zatiahnutím žalúzií regulovať tienenie. Obmedzíte tak prúdenie teplého vzduchu do miestnosti.
 • špinavé okná  – prah, dážď alebo sneh môžu znečistiť okná. Vnútorné žalúzie vás pred znečistením okien nezachránia. Vonkajšie žalúzie zabránia sadaniu prachu na okná a vy sa môžete tešiť dlhšie z čistých okien
 • minimalizovanie hlučnosti – ak bývate v blízkosti rušnej ulice isto vás, hlavne v lete (keď máte otvorené okná) ruší hluk. Ak zatiahnete žalúzie hluk prichádzajú z ulice môžete obmedziť

Rovnako dobrým nápadom je použiť vonkajšie žalúzie na balkón. Miesto zasklenia, ktoré vyjde oproti žalúziám podstatne drahšie môžete ušetriť aj čas umývaním okien po daždi. Žalúzie môžu zabrániť aj prehrievaniu balkóna ak naň dopadajú slnečné lúče. Vonkajšie žalúzie zároveň vytvoria aj ochranu proti vetru, dažďu a snehu. Vyberte si napríklad z nášho sortimentu vonkajších hliníkových žalúzií.

V závislosti od typu môžu vonkajšie žalúzie na balkón v chladných mesiacoch roka zabraňovať úniku tepla z domu.

Vonkajšie žalúzie montáž

Montáž vonkajších žalúzií nie je náročná, pokiaľ ale nie ste zručným domácim majstrom je lepšie zveriť ich montáž do rúk odborníkov. Vonkajšie žalúzie sa môžu montovať na okenné rámy, alebo sa pripevňujú na konštrukciu stavby. Väčšieho zásahu do samotnej konštrukcie domu pri montáži vonkajších žalúzií sa obávať nemusíte.

Potrebujete poradiť s výberom vonkajších žalúzií pre váš dom alebo byt?
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

  Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

  *položka je povinná

  Phone: 0948 48 30 30
  Vajnorska 108
  Slovakia, 831 04 Bratislava