Terasové aj balkónové dvere plnia rovnakú funkciu –  prepájajú interiér, teda obytnú miestnosť s vonkajším priestorom. Samozrejme, výberu vhodných dverí predchádza určitý proces.

Predtým, ako sa rozhodnete pre konkrétne terasové dvere, položte si niekoľko základných otázok. Dôležité je riešenie rámu, profil dverí, osadenie do stavebného otvoru, výplň, životnosť a jednoduchosť ovládania. Plastové balkónové dvere sú totiž investíciou, z ktorej sa budete tešiť pokojne aj niekoľko desiatok rokov.

Rozdiel medzi balkónovými a terasovými dverami

Balkónové dvere sú vyrábané z rovnakých profilov ako okenné rámy. Terasové dvere sa od balkónových líšia z hľadiska profilov. Sú o čosi pevnejšie a je možné ich otvárať aj smerom von. Ide teda o akýsi prechod medzi okennými a vchodovými profilmi.

Typy plastových balkónových a terasových dverí

Klasické balkónové dvere sa radia medzi cenovo dostupný variant, otvárajú sa klasicky ako bežné okno. Výhodou oproti terasovým a vchodovým dverám je, že ich môžete otvoriť aj na ventiláciu, rovnako ako okná. Môžu mať jedno krídlo, no taktiež viac krídel. Zamykajú sa zvyčajne pomocou kľučky. Otvárajú sa výhradne do interiéru. Pri rozhodovaní by ste sa mali riadiť tým, koľko priestoru máte k dispozícii.

Posuvné terasové dvere sa, ako plynie zo samotného názvu, zasúvajú do strany spolu s rámom. Za ich najväčší benefit je považovaný fakt, že šetria priestor. Terasové dvere sú zvyčajne prepojené s ďalšou neotvárateľnou plochou. Pohybujú sa po koľajnici, takže nie sú bezbariérové. Možno ich otvárať na ventiláciu a taktiež z vnútornej strany alebo z oboch strán.

Zdvižno posuvné dvere (HS portál) sú známe pre svoju vynikajúcu pevnosť, jednoduché ovládanie a nízky kompozitný rám. Ide o terasové dvere, ktoré miestnosť presvetlia a dodajú jej moderný vzhľad. Čo je na zdvižno posuvnom type balkonových dvier skvelé, je možnosť nadštandardných výrobných rozmerov.

Čo ponúkame

Vyberte si z našej ponuky plastových, drevených alebo drevohliníkových balkónových a terasových dverí. Náš technik vykoná odborné zameranie, po dohode s vami zabezpečíme dopravu a profesionálnu montáž. Samozrejmosťou je poradenstvo aké dvere a doplnky vybrať tak, aby sme minimalizovali možnosť nekompatibility jednotlivých prvkov. Na základe nezáväznej cenovej ponuky vás budeme kontaktovať.

Aký profil terasových dverí zvoliť?

Okrem typu terasových dverí je dôležité myslieť aj na ich profil. Pri výbere profilu zvážte stupeň tepelnej aj zvukovej izolácie. Všeobecne platí, že čím viac komôr a väčšou stavebnou hĺbkou profil dverí  disponuje, tým lepšie izoluje. Samozrejme, dôležité sú aj ďalšie parametre, ako je napríklad veľkosť a usporiadanosť komôr.

Funkčný a nadčasový dizajn ponúkajú profily Salamander

Profily Salamander sa vyznačujú farebnou stálosťou, dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou voči nepriaznivým vplyvom počasia a plynúcim rokom. Sú tiež zdravotne nezávadné a ľahko udržiavateľné.

Môžete si vyberať hneď z niekoľkých typov profilov, ktoré vylepšia vlastnosti plastových balkonóvých dverí. Dvojité tesnenie, odolnosť voči hluku a skvelú tepelnú izoláciu zaručí profil DESIGN Luxus 3D, ktorý má 5-komorové prevedenie a stavebnú šírku 76 milimetrov. Navyše, profil je obľúbený aj vďaka svojej belostnej farbe – najbelšej, akú na trhu nájdete.

Alternatívou je 5-komorový profil Salamander Streamline 76, ktorý sa vyznačuje elegantným tvarom a disponuje pozinkovanou výstuhou.

Pre náročnejších zákazníkov je k dispozícii 7-komorový profil Salamander StreamLine, ktorý má stavebnú hĺbku 76 mm, dokonalú tepelnú izoláciu a oceľovú výstuž. Okenné výstuhy sú vďaka oceľovému pozinkovaniu maximálne stabilné.

Pre pasívne a nízkoenergetické domy je najvhodnejší najnovší okenný profil Salamander bluEvolution so stavebnou hĺbkou 92 mm. Ten je vďaka svojim tepelno izolačným vlastnostiam, stabilite a životnosti považovaný za súčasnú svetovú špičku.

Vyberte si plastové balkónové dvere, ktoré splnia vaše estetické aj praktické požiadavky. A pokiaľ si neviete rady, neváhajte sa obrátiť na odborníkov. Tí vám odporučia ten najlepší variant, ktorý bude v súlade s vašimi požiadavkami a finančnými možnosťami.

Ako vyzerá naša práca

Potrebujete poradiť s výberom terasových a balkónových dverí?
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava