Ak ste si práve nechali vymeniť svoje staré okná za nové plastové mali by ste aspoň niečo vedieť o ich údržbe. Pretože, aby vyzerali stále ako nové potrebujú určitú starostlivosť. Samozrejme,že tá nie je taká výrazná ako napríklad v prípade klasických drevených okien. A čomu sa určite vyhnete je natieranie drevených rámov farbou.

Platové okná sami o sebe sú kvalitné a nepodliehajú veľkému poškodeniu ani postupom času. A ako sa teda treba starať o tieto okná? V prvom rade nikdy na čistenie skiel nepoužívajte drsný materiál a pomôcky na čistenie akými sú drôtenky a hubky, ktoré by mohli okná poškriabať. Inak je čistenie plastových okien naozaj bezproblémové. Stačí mäkká handrička a trochu jarovej vody a ide to.

Tento spôsob môžete používať rovnako na sklá ako aj na okenné rámy. Nezabudnite rovnako udržiavať aj časti okien, ktoré nie sú po uzavretí prístupné. Aspoň raz do roka by ste sa mali špeciálne venovať aj týmto častiam okien, pretože aj keď sú po uzavretí takpovediac neviditeľné“ sú pre správne fungovanie okien nesmierne dôležité. Preto je potrebné skontrolovať a premazať aj kovanie okien. A rovnako by ste si mali skontrolovať skrutky jednotlivých častí kovania .

No ak chcete na umývanie okien predsa len o niečo lepšiu starostlivosť, v drogériách sa dajú kúpiť klasické prípravky na čistenie okien a rovnako aj špecializované na plastové okná. Týmito prípravkami sa dajú odstrániť aj staršie nečistoty o ktorých ste si mysleli, že už nikdy vyčistiť nepôjdu. Určite však na čistenie nepoužívajte odlakovače, lieh a iné rozpúšťadlá, mohli by ste si nielen sklá ale aj rámy vážne poškodiť!

Máte záujem o plastové okná alebo dvere? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava