Podľa štatistík uniká ročne cez okná a dvere cca 40% tepla. Ako tomu zabrániť? Dobrou investíciou na dlhé roky je kúpa kvalitných plastových okien, ktoré majú veľmi dobré izolačné vlastnosti. S nimi môžete zabudnúť na problémy s prefukovaním a únikom tepla. Plastové okná vám môžu ročne ušetriť aj niekoľko desiatok eur.

Stavte na kvalitu a ušetríte

Pri kúpe plastových okien dbajte na kvalitu. Čím vyššia kvalita, tým viac ušetríte na energiách za vykurovanie. Jednou z najväčších výhod kvalitných plastových okien je nepochybne výborná tepelná izolácia. Okenné profily z plastu dosahujú v porovnaní s hliníkovými alebo drevenými oknami lepšie izolačné hodnoty a sú aj omnoho lacnejšie. Okrem tepelnej poskytujú plastové okná aj výbornú zvukovú izoláciu. Výrazne tlmia vonkajší hluk a tým zaručujú zvýšenie pohody v byte či dome.

Ďalšou pozitívnou výhodou plastových okien je určite vysoká odolnosť voči vonkajším poveternostným vplyvom. Plastové okná sú vysoko odolné voči najrôznejších vplyvom počasia a taktiež sú odolné voči UV žiareniu. Dizajn plastových okien z nich spravil nenahraditeľný prvok modernej architektúry, v súčasnosti môžeme plastové okná vidieť na takmer každej modernej budove. Jednoduchá údržba majiteľov nezaťažuje finančne ani časovo.

Ako vybrať správne plastové okná?

Hoci pri kúpe plastových okien môže byť lákavá nízka cena, nezabúdajte na kvalitu. V opačnom prípade sa môže stať, že vám budú plastové okná slúžiť len pár rokov, ožltnú a neušetríte s nimi na energiách. Medzi najvyhľadávanejšie plastové okná na Slovensku patria okenné profily Salamander, ktoré sa osvedčili najmä vďaka svojim vlastnostiam. Sú vysoko odolné voči starnutiu, farebne stále, odolné voči svetelným a mechanickým vplyvom a naviac zdravotne nezávadné. Životnosť plastových okien je pomerne vysoká, často presahujúca aj 50 rokov.

V správnom tvare a farbe

Každý, kto kupuje plastové okná, chce, aby esteticky ladili so zvyškom budovy. Plastové okná môžete v súčasnosti získať v širokom prevedení rôznych tvarov a farieb. Farebné prevedenia plastových okien sú síce drahšie, ale farba je stála a rokmi sa nemení ani vplyvom poveternostných podmienok.

Phone: 0948 48 30 30
Vajnorska 108
Slovakia, 831 04 Bratislava