Vonkajšie rolety sú dokonalou voľbou na balkóny, klasické aj francúzske okná a to nielen vďaka tomu, že z vášho domu vytvoria príjemný a chladný príbytok v letných mesiacoch, ale pomôžu vám aj pri únikoch tepla v zime. Aké sú teda ich výhody a ktoré vonkajšie rolety by ste si mali vybrať?

Praktické v lete aj v zime

Vonkajšie rolety v lete stačí stiahnuť, aby vás ochránili pred horúčavou. V zime zas rolety na balkónoch a oknách zabraňujú tepelným únikom. Táto účinná izolácia vám ušetrí nemalé náklady vynaložené na energie – na vykurovanie aj klimatizáciu.

Ochraňujú okná

Vonkajšie rolety chránia vaše okná pred nepriaznivým počasím – dažďom, snehom alebo vetrom, vďaka čomu sa predĺži životnosť okien. Vonkajšie rolety pôsobia aj ako istý stupeň ochrany pred zlodejmi, čo vás určite poteší v prípade, že bývate v rodinnom dome alebo na prízemí.

Vďaka roletám bude váš spánok kvalitnejší

Bývate na rušnej ulici a máte ľahký spánok? V tom prípade si vonkajšie rolety zamilujete ešte viac. Rolety sú totiž dobrým zvukovým izolantom a do určitej miery dokážu stíšiť aj vonkajší hluk. Počas spánku vás tak už viac nebudú rušiť hlasy z ulice ani zvuk motorov áut.

Vyberte si vhodné vonkajšie rolety

Vonkajšie rolety dnes prichádzajú v mnohých podobách. Či už potrebujete vonkajšie rolety na okná, rolety na balkón alebo rolety pre francúzske okná, na svoje si príde každý.

Izolačné vlastnosti na veľmi vysokej úrovni majú hliníkové rolety, ktoré vás ochránia aj pred extrémnymi teplotami. Rolety dokonale tienia a izolujú hluk z ulice. Ovládať ich môžete prostredníctvom diaľkového ovládania alebo centrálne.

Skvelou voľbou do starších tehlových aj panelových domov bez otvoru na roletový box sú nadokenné rolety, ktoré sú nielen elegantným riešením, ale tiež nevyžadujú počas montáže vŕtanie dier do okna.

Alternatívou sú podomietkové rolety, ktoré sú funkčné a estetický prívetivé. Keďže si tento typ vonkajších roliet na okná vyžaduje priestor nad okenným otvorom, musí byť zvažovaný už v projekte stavby domu.

Populárne sú tiež predokenné rolety, ktoré pozostávajú zo súboru lamiel vyplnených polyuteránovou penou. Čo sa montáže týka, pripevňujú sa do okenných rámov. Predokenné rolety sú dostupné v mnohých dizajnových prevedeniach. Ak teda uvažujete o konkrétnej farbe alebo imitácii dreva, určite si z predokenných roliet vyberiete.

Vhodné vonkajšie rolety oceníte nielen vďaka ich praktickým vlastnostiam, ale tiež pre ich vzhľad. Sú totiž dobrým estetickým doplnkom každého rodinného domu, pretože ho dokážu ho spestriť a dodať mu na jedinečnosti. Už si stačí iba vybrať tie pravé.

Potrebujete poradiť s výberom vonkajších roliet na okná alebo balkón?
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava