Pri stavbe nového domu, rekonštrukcii či pred zateplením bytového domu každý z nás stojí pred rozhodnutím vybrať tie správne okná. Výrobcovia dnes ponúkajú nesmierne množstvo typov okenných profilov a druhov zasklenia rôznych parametrov, kvality i cenovej relácie.

Moderným trendom posledných rokov je výmena starých drevených okien za plastové okná, ale veľa investorov tiež zvažuje nový typ drevených okien dnešnej doby – eurookien. Výmena starých, zle tesniacich a nedostatočne odhlučnených okien sa nám oplatí či už sa rozhodneme pre plastové okná alebo pre drevené eurookná. Každý systém má svoju výhodu a aj nevýhodu oproti druhému systému a pri ich poznaní sa nám bude ľahšie hľadať to lepšie riešenie pre našu stavbu.

Prečo meniť staré okná za nové:

Nedostatečná zvuková izolácia. Staršie typy okien sú vo väčšine prípadov vybavené v tom lepšom prípade iba jedným tesnením a tenučkou tabuľou jedného prípadne dvoch skiel. Cez tenké sklo a nekvalitné tesnenie nám do obytného priestoru preniká hluk z okolitého prostredia.

Nedostatočné tepelno-izolačné vlastnosti. Až sedemdesiat percent tepelných únikov je spôsobených nedostatočnými izolačnými vlastnosťami zastaralých typov okenných rámov a ich nevhodným zasklením.
Montážou kvalitných plastových okien môžete ušetríť až 40% nákladov na vykurovanie.

Cez netesniace rámy starých okien dochádza pri daždi alebo naviatom snehu k zatekaniu, čo spôsobuje ďalšiu deštrukciu okien a zároveň oslabuje izoláciu pripojovacieho priestoru. Dôsledkom používania okenných krídel prichádza k opotrebovaniu kovania a tak je manipulácia s otváraním či zatváraním krídla často náročná a nekomfortná. Moderné okenné systémy ponúkajú veľký výber izolačných zasklení, ktoré poskytujú domu komfortnejšie podmienky či už po stránke akustickej alebo tepelno-izolačnej.

Plastové okná sú vyrobené z lisovaných plastových profilov, ktoré je možné vyrobiť v najrôznejších farebných prevedeniach. Výhodou plastových okien je ich bezúdržbovosť, aj keď treba počítať s pravidelným premazaním kovania, ale oproti eurooknám je to minimálna starostlivosť.

V začiatkoch výroby plastových okien sa vyrábaly dvoj a trojkomorové okenné rámy, postupom času sa však vývoj posunul k výrobe viackomorových plastových okenných rámov, ktoré majú omnoho lepšie tepelno-izolačné vlastnosti čo sa prejaví hlavne na úspore energií a zvýšení pevnosti. Komora v okennom ráme je dutina, ktorá je obkolesená plastovým profilem. Moderné technológie, ktoré sú pri výrobe plastových okien Salamander použité, zaručujú ich prvotriedne vlastnosti, žiarivo bielu farbu a hladký povrch. Dĺžka životnosti kvalitných plastových okien je cez 40 rokov.

Moderné plastové okná Salamander vám poskytnú komfortnejšie vetranie, znížia tepelné úniky a v neposlednom rade budú pôsobiť estetickejšie ako staré okenné rámy.

Hľadáme obchodné zastúpenie pre Trnavský kraj. Pre bližšie informácie nás prosím kontaktujte.

Kontakt:

tel. 0948 48 20 20, e-mail: info@cedera-okna.sk

Máte záujem o nové plastové okná alebo potrebujete poradiť?
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava