Ako si vybrať správne okná ? To je otázka, ktorú si položime vo chvíli, keď sa k nám hrnú ponuky rôznych firiem, v ktorých nechýbajú ako plastové, tak drevenné či hliníkové okná.

Plastové okná sú častou voľbou zákazníkov práve kvôli ich neodškriepiteľným vlastnostiam. Sú nadčasovým riešením pre novostavby, modernizáciu a rekonštrukciu starších domov a bytov ako aj panelových domov. Ich technické parametre, tepelné izolačné vlastnosti a ľahká údržba z nich robia voľbu číslo jedna pre všetkých, ktorí premýšľajú prakticky a na viac rokov dopredu.

Iba kvalitný plast použitý pri výrobe profilov zabezpečí tú správnu odolnosť voči poveternostným vplyvom a teplotným zmenám. Nedá mi nespomenúť novinku na trhu v oblasti okenných profilov, akou je napríklad najnovší plastový okenný profil nemeckej značky SALAMANDER INDRUSTRIE PRODUKTE, ktorý je vďaka svojim tepelno-izolačným, statickým a mechanickým vlastnostiam svetovou jednotkou medzi produktami svojho druhu.

Medzi vlastnosti, ktoré by mali mať kvalitné okenné profily patrí hladký a lesklý povrch, moderný a nadčasový dizajn, vysoká odolnosť voči starnutiu a nepriaznivému počasiu, farebná stálosť, odolnosť voči svetelným, poveternostným a mechanickým vplyvom, zdravotná nezávadnosť a v neposlednom rade by mali byť ľahko udržiavateľné.

Každý, kto premýšľa nad kúpou nových plastových okien by mal venovať patričnú pozornosť nielen výberu vhodného profilu, ale aj výberu vhodného izolačného skla. Tie sa líšia rôznymi hodnotami súčiniteľa prechodu tepla, zvukovej izolácie a bezpečnosti. Sklá z kategórie tepelno-izolačných významne znižujú náklady na vykurovanie, a preto je ich výber nesmierne dôležitý.

Správnym výberom vhodných plastových okien dosiahnete, že Váš domov bude viac chránený voči vonkajším negatívnym vplyvom prostredia.

Phone: 0948 48 30 30
Vajnorska 108
Slovakia, 831 04 Bratislava