Každý budúci užívateľ plastových okien by mal vedieť, čo všetko môže od okna očakávať, ako sa oň starať, aby vydržalo čo najdlhšie. Aj plastové okná, napriek tomu že sú mimoriadne obľúbené, majú menšie nedostatky, o ktorých by mal človek vedieť. Výrazne ich však prevyšujú pozitívne vlastnosti, ktoré zaručia zákazníkovu spokojnosť.

Pozitíva plastových okien


Plastové okná v prvom rade ponúkajú výbornú izoláciu proti úniku tepla a tiež zabraňujú priechodu hluku zvonka dovnútra. Sú odolné pred vonkajšími vplyvmi, dažďom, vetrom a snehom. Najnovšie plastové okná dbajú na zvýšenú bezpečnosť a zamedzujú tomu, aby ich zlodej mohol vypáčiť. Pozitívom pri kúpe plastových okien je aj ich cena. Hoci nejde o lacnú investíciu, v porovnaní s drevenými a hliníkovými oknami sú plastové okná o poznanie lacnejšie.

S plastovými oknami môžete ušetriť najmä v zime na energiách pri vykurovaní. Teplo totiž nebude prenikať von a miestnosť sa rýchlejšie zahreje. Stačí, keď pustíte radiátor len na polovicu a nie naplno. Keďže teplo neuniká, ale zostáva v miestnosti, stačí zakúriť iba po vyvetraní. Samozrejme, platí to iba pri kvalitne izolovanej stavbe. Dobrou možnosťou je použitie digitálneho termoventilu, s ktorým odpadá starosť so stálym regulovaním radiátora.

Čo treba pred kúpou zvážiť

S kúpou okien prichádzajú okrem výhod aj menšie nevýhody. Ak ste boli zvyknutí pri starých oknách vetrať naozaj len výnimočne, pri plastových oknách to nestačí. Ich vynikajúce izolačné vlastnosti zabraňujú úniku tepla a eliminujú hluk zvonka, na druhej strane bránia prirodzenej cirkulácii vzduchu. Počítajte s tým, že vetrať budeme musieť častejšie v lete aj v zime.

Pravidelným vetraním zároveň zabezpečíte aj prevenciu pred plesňami, ktoré sa v prípade zanedbania vetrania môžu vyskytnúť aj v domácnosti, ktorá s nimi pred inštaláciou plastových okien problémy nemala. Vetraním však osožíte nielen bytu, ale urobíte niečo aj pre svoje zdravie. Vetraním sa vzduch okysličí a zriedia sa v ňom dráždivé látky.

Potrebujete poradiť s výberom nových plastových okien? Ozvite sa nám.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava