Majitelia bytov ale i domov, ktorí vymenia staré okná za nové hneď po prvej vykurovacej sezóne spozorujú rozdiel, ktorí sa prejaví v ich peňaženke. Investícia do nových okien síce predstavuje dosť veľkú časť peňazí, avšak zníženie nákladov na vykurovanie vykompenzuje tento rozdiel už za pár rokov.

Mnohí majitelia v snahe ušetriť čo najviac peňazí v ďalších rokoch, teda počas užívania okien sa rozhodnú investovať do kúpy okien s mimoriadne dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Pri týchto oknách sú síce tepelné úniky znížené na maximum, avšak práve tento typ okien si vyžaduje špeciálnu pozornosť.

Nedostatočný prísun vzduch spôsobuje kondenzáciu vodných pár, čo neskôr vedie k vzniku nebezpečných plesní a tu už narážame na problém s hygienou. Pravidelné nárazové vetranie by malo byť preto samozrejmosťou. Mnohí majitelia okien s vysokou izoláciou sa neskôr sťažujú, že práve častým vetraním dochádza k zvýšenie tepelných strát. Čiže výsledný efekt nie je taký, ako si pri ich kúpe predstavovali.

Plastové okná s mimoriadne dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami sú veľmi vhodné do moderných domov vybavených rekuperáciou, v ktorých je výmena vzduchu zabezpečená neustále.

Mnohí výrobcovia okien tiež prichádzajú s novinkami v podobe automatických systémov, ktoré neustále monitorujú vzduch v miestnostiach. Akonáhle systém spozoruje zníženie množstva kyslíka v miestnosti dôjde k automatickému otvoreniu okna. Ďalším spôsobom, ako zabezpečiť prísun vzduchu do miestnosti napríklad počas neprítomnosti majiteľov v byte či dome je mikrovetranie, ktoré pracuje na princípe uvoľnenia tlaku kovania kľučkou. Vďaka netesnosti, ktorá vznikne môže vzduch samovoľne prenikať postupne do miestnosti.

Phone: 0948 48 30 30
Vajnorska 108
Slovakia, 831 04 Bratislava