Odborníci, ktorí s plastovými oknami pracujú celé roky presne vedia, ako je potrebné s oknami manipulovať už od momentu ich výroby, cez montáž u zákazníka až po ich využívanie v domácnosti

Ochranné fólie, sa na profily plastových okien umiestňujú už vo výrobnom procese preto, aby nedošlo k ich poškriabaniu pri manipulácií vo výrobe, a rovnako tak aj pri samotnej montáži na stavbe.

Odstraňovanie ochranných fólií z rámov plastových okien by sa malo realizovať až po montáži okien, nikdy nie pred montážou. Ideálne je fólie odstrániť po 1 mesiaci od ich montáže (prípadne po tom, ako je zrealizovaná celá fasáda domu). Mnohí majitelia s dobrým úmyslom zachovať okná v čo najlepšom stave čo možno najdlhšie nechávajú fóliu na oknách aj počas ich užívania. Toto riešenie však nie je správne. Fólia sa má po montáži okien odstrániť. Ak fólia zostane na oknách dlhšiu dobu môže sa stať, že spodná vrstva fólie obsahujúca lepidlo sa k oknu prisaje natoľko, že jej odstránenie v budúcnosti môže spôsobiť problém. Pôsobenie poveternostných podmienok, zmeny teploty v samotnej miestnosti a najmä pôsobenie slnka spôsobujú tzv. pripečenie fólie na rám okna.

Ak ste predsa len aj vy podcenili odstránenie ochrannej fólie v správnom čase, máme pre Vás riešenie, ako zabezpečiť odstránenie fólie bez poškodenia okna. Budete na to potrebovať jemný pilník, mäkkú handričku a technický benzín (prípadne lieh). Pomocou jemného pilníka najskôr odpilníkujte vrchnú časť fólie, následne zvyšok lepidla odstráňte pomocou handričky namočenej v liehu. Následne povrch pretrite handričkou namočenou vo vode so saponátom.

Máte záujem o nové okná alebo si nechať poradiť? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava