V prípade, že ste sa rozhodli vymeniť okná, pri ich nákupe určite dbáte nielen na ich funkčnosť a cenu, aj aj na dizajn. Každý predsa chce, aby nové okná vizuálne ,,sadli“ k zvyšku budovy. Nie všetky domy a byty majú rovnaké rozmery, čo sa týka okien a ich otvorov.

Aj preto sa plastové okná vyrábajú v širokom prevedení rôznych tvarov, veľkostí a farieb. V prípade plastových okien tak môžeme hovoriť o spojení moderného vzhľadu s praktickosťou a výbornou funkčnosťou.

Plastové okná na rodinných domoch a bytoch

Výber farby plastových okien ovplyvňuje aj to, či budú namontované na byte alebo dome. Kým obyvatelia panelákových bytov sa prikláňajú radšej k tradičnému bielemu vzhľadu, majitelia rodinných domov neraz siahnu aj po farebnom prevedení. Druhým najžiadanejším variantom po bielej farbe je napodobenina dreva. Nejde pritom o skutočné drevo, ale polepenie povrchu okna tak, aby svojím vzhľadom drevo najviac pripomínalo. Želanou farbou je najčastejšie hnedá, ale v posledných rokoch sú ľudia stále odvážnejší a neboja sa s farbami okien experimentovať.

Farebné plastové okná

Aby plastové okná získali želanú farbu, laminujú sa fóliou. Ide o hrubú plastovú fóliu, na ktorej sa nachádza požadovaný odtieň alebo imitácia dreva s lepidlom. Za tepla sa lisuje na krídlo alebo rám plastového okna. Ide o rovnaký princíp ako napr. pri roletách alebo garážových bránach. Vrchný materiál je ten istý, len sa lepí na rôzne výrobky.

Na to, ako budú vaše nové plastové okná vyzerať, sa zamerajte až v poslednom rade. Na prvom mieste musí byť funkčnosť a kvalita, ktoré zaručia pohodu a ochranu pred chladom, vlhkosťou a hlukom.

Potrebujete poradiť ohľadom výberu plastových okien? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava