Žalúzie plnia dôležitú úlohu počas celého roka – chránia domácnosť pred slnečným žiarením, horúčavami a poskytujú nám súkromie. Nejde len o prvok s praktickými vlastnosťami, žalúzie obohacujú interiér aj z estetického hľadiska.

Prečo potrebujete žalúzie?

 • V čase letných horúčav znižujú teplotu v dome.
 • Ak bývate  v dome, na prízemí v bytovke alebo sa oproti vám nachádza iný panelák, ochránia vás pred zvedavými očami.
 • Vplyvom slnečného žiarenia má aj nábytok, koberce a podlahy tendenciu meniť farby, vďaka žalúziám si doplnky dlhšie udržia svoj pôvodný vzhľad.
 • Dopĺňajú vaše okná aj po dizajnovej stránke, ba dokonca dokážu zmeniť ráz celej miestnosti.

interiérové žalúzie - Cedera

Výhody a nevýhody jednotlivých druhov žalúzií

Bambusové žalúzie sú vyrobené z prírodného materiálu. Ide o nadštandardné a originálne riešenie, ktoré je navyše ekologické. V interiéroch pôsobia elegantne, priam exoticky. Ovládaním sa takmer nelíšia od klasických žalúzií. Ich prevedenie býva odolné.

Je potrebné myslieť na to, že bambus ale nie je vhodný do vlhkého prostredia ani do exteriéru. V prípade, že je materiál správne ošetrený, môžete ho použiť aj v kuchyni a kúpeľni.

Horizontálne žalúzie sú považované za cenovo dostupnú alternatívu. Lamely majú usporiadané horizontálne. Ide o najznámejší typ žalúzií, ktorý sa vyznačuje tiež dlhou životnosťou. Flexibilná hliníková zliatina je pomerne jednoducho ovládateľná – pomocou guľôčkovej retiazky.

Medzi ich nevýhody patria o niečo horšie tepelnoizolačne vlastnosti, ak ich porovnávame napríklad s vonkajšími žalúziami. Použiť ich môžete na klasické aj na strešné okná či do zimnej záhrady.

Posledným typom sú vertikálne žalúzie, ktoré volia najmä domácnosti dbajúce o estetické hľadisko. Ide totiž o vkusný interiérový doplnok. Aj preto sú skvelou voľbou do firiem, bánk a kancelárií, teda priestorov, ktoré spoločnosti reprezentujú.

Majú jednoduché ovládanie, širokú paletu farieb a sú skvelým zvukovým aj tepelným izolantom. Poväčšine sú vyrábané z textilných materiálov.

Ich nevýhodou je ťažšia údržba, lišty je potrebné čistiť naozaj dôkladne, aby ste dosiahli požadovaný efekt.

Montáž interiérových žalúzií

Nesporným benefitom žalúzií do interiéru je to, že si ich inštalácia zväčša nevyžaduje žiadnu stavebnú úpravu. Dokážete ich namontovať na okenný rám plastových alebo iných okien. Inštálacia je navyše jednoduchá a majstri aj tí menej zruční ju zvládnu aj svojpomocne.

Výber dodávateľa

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek kúsok, výber dodávateľa nepodceňujte. Predsa ide o vyššiu investíciu a produkt, ktorý vám pri správnom zaobchádzaní a dobrej kvalite vydrží pokojne aj niekoľko desaťročí.

Potrebujete poradiť s výberom žalúzií?
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

  Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

  *položka je povinná

  Phone: 0948 48 30 30
  Vajnorska 108
  Slovakia, 831 04 Bratislava