Vážení zákazníci. Rozhodli sme sa ukončiť celý predaj interiérových dverí a to vrátane posuvných interiérových dverí a ich montáže. Predaj a montáž vonkajších dverí zostáva zachovaný.
Ďakujeme za pochopenie.

Chcete ušetriť priestor a zároveň dodať interiéru moderný ráz? Voľte interiérové posuvné dvere, kde nemusíte ako u klasických krídlových počítať s priestorom na ich zatváranie či otváranie. Posuvné dvere sú teda skvelým riešením, ak bývate v malom byte a záleží vám na každom centimetri štvorcovom alebo vo veľkých priestoroch, kde by ste klasickými dverami pokazili celkový dojem z miestnosti.

Aké typy posuvných dverí poznáme?

Interiérové posuvné dvere na stenu

Fungujú na princípe kladiek v oceľovom profile. Na dverách je zhora pripevnený záves, v ktorom sa pohybujú kolieska. Na kolieskach môže byť pripevnená aj spodná hrana dverí, čo značne zjednoduší manipuláciu s dverami. Posuvné dvere na stenu sú ideálnou voľbou najmä, ak ste sa rozhodli pre rekonštrukciu až dodatočne. Nemusíte totiž búrať steny a vytvárať priestor pre stavebné puzdro. Otázku nových dverí poľahky vyrieši montáž závesných dverí na stenu.

Interiérové zasúvacie dvere do puzdra

Vsúvajú sa po vodiacej lište do priestoru v stene. Puzdrá môžu byť jednoduché, ale aj dvojité, kedy sa do steny zasúvajú súbežne obe krídla. Stavebné puzdrá nemôžete inštalovať do všetkých typov stien – najvhodnejšia je sadrokartónová priečka. Zasúvacie dvere vám taktiež prinesú mnoho výhod. Vytvoria prirodzené prepojenie medzi miestnosťami, neprekážajú a vďaka tesnosti puzdier vás uchránia aj pred vznikom prievanu.

Prečo si vybrať posuvné dvere – výhody posuvných dverí

 • Usporíte miesto

Jediné miesto, s ktorým musíte počítať, je to pri stene (ak sa nerozhodnete pre dvere zasúvacie). Ak chcete k stene postaviť nábytok, nainštalujte zasúvacie dvere do puzdra a priestor pri stene môžete využiť inak.

 • Elegantný estetický doplnok

Posuvné dvere nemajú len užitočné technické vlastnosti, ale oplývajú aj tými estetickými. Elegantný kúsok v interiéri zažiari. Vyberať si môžete z rozličných materiálov a ornamentov – lakované povrchy, dekorované fólie, laminát napodobňujúci drevo, sklo či prírodná dyha zo smreku, dubu a buku – ktoré dodajú miestnosti výnimočný charakter.

 • Bezbariérovosť

Pri zasúvacích dverách nemusíte inštalovať žiadne lišty alebo koľajnice na prahu. Sú preto vhodné aj pre rodiny s deťmi, pre hendikepovaných či seniorov so zníženou mobilitou.

 • Stavebné úpravy sú nepotrebné

Ak sa rozhodnete pre inštaláciu posuvných dverí na stenu, nemusíte sa obávať žiadnych väčších stavebných úprav. Stačí namontovať pojazdovú lištu a dvere sú na svete.

S čím musíte počítať – nevýhody posuvných dverí

 • Materiál zaváži

Ak sa rozhodnete pre lacnejšiu variantu, môže sa stať, že dvere budú pri pohybe hlučné alebo nebudú efektívne tesniť. Z miestnosti tak bude unikať teplo.

 • Nezabudnite na priestor

Posuvné dvere na stenu vyžadujú určitý priestor. Musíte rátať s tým, že v ich blízkosti neumiestnite žiadny nábytok.

 • Vyššie náklady a stavebné úpravy

Pri dverách zasúvacích do puzdra sú náklady o niečo vyššie. Navyše, musíte s nimi počítať už pri výstavbe – puzdro sa musí zabudovať do steny. Realizácia je teda o niečo náročnejšia a drahšia. Avšak v konečnom dôsledku sa vám investícia vyplatí.

Posuvné dvere – fotogalerie

Máte záujem o nové posuvné dvere alebo potrebujete poradiť.
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

  Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

  *položka je povinná

  Phone: 0948 48 30 30
  Vajnorska 108
  Slovakia, 831 04 Bratislava