Index prestupu tepla cez rám okna, známy tiež ako hodnota Uf, je meradlom tepelnej priepustnosti rámu okna. Je to jedna zo základných charakteristík, ktorá sa používa na určenie tepelnej účinnosti okien a ich schopnosti zabrániť tepelným stratám z budovy.

Hodnota Uf sa obvykle udáva v jednotkách W/(m²·K) a vyjadruje množstvo tepla, ktoré prechádza rámom okna za jednotku plochy a pri danej teplotnej rozdiel medzi vnútrom a vonkajškom budovy. Čím nižšia hodnota Uf, tým lepšia tepelná účinnosť rámu okna.

Hodnotu Uf ovplyvňuje rad faktorov, ako je hrúbka rámu, typ a kvalita použitého materiálu, tvar a rozmery rámu a jeho tesnosť. Nízke hodnoty Uf sú obvykle dosiahnuté pomocou kvalitného tepelného izolantu alebo špeciálne navrhnutých tvarov rámu, ktoré minimalizujú tepelné mosty.

Rám okna s nízkou hodnotou Uf prispieva k lepšej tepelnej účinnosti budovy a znižuje náklady na vykurovanie a chladenie. Je teda dôležité zvoliť kvalitné a účinné rámy okien na dosiahnutie čo najlepšej tepelnej účinnosti budovy.

Potrebujete poradiť s výberom alebo viac informácií?
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava