Plastové okná sú hitom, ktorý je dnes neprehliadnuteľnou súčasťou modernej architektúry. Ak si ich pri kúpe okien zvolíte, určite nebudete ľutovať. Čo všetko by ste o nich mali vedieť?

1. Plastové okná sú najlacnejšie

V porovnaní s drevenými a hliníkovými oknami môžete získať plastové okná za porovnateľne nižšiu cenu. Cena by však nemal byť to jediné, podľa čoho sa rozhodnete. Podozrivo nízka cena môže byť signálom nekvalitných plastových okien s vysokou kazovosťou a nízkou životnosťou.

 

2. Môžete si vybrať zo širokej škály farieb a veľkostí

Tradičná biela už nie je jedinou farbou plastových okien. Veľmi obľúbené sú aj napodobeniny dreva, v posledných rokoch sa ľudia neboja investovať ani do odvážnych a netradičných farieb. Pri objednávke stačí zadať farbu a dostanete plastové okná presne podľa vašich predstáv.

 

3. Sú nenáročné na údržbu

Plastové okná vyžadujú len veľmi jednoduchú údržbu. Okenné sklá stačí niekoľkokrát do roka umyť čistiacimi prostriedkami určenými na plastové okná. Raz do roka treba skontrolovať a namazať kovanie. Pravidelným vetraním zamedzíte roseniu a vzniku plesní.

 

4. Majú skvelé izolačné vlastnosti

S plastovými oknami ušetríte na vykurovaní aj niekoľko desiatok eur ročne. Vďaka vynikajúcim izolačným vlastnostiam zamedzujú úniku tepla. Eliminujú aj hluk z vonkajšieho prostredia. Zaručia vášmu domovu nový komfort a nerušenú pohodu.

 

5. Rosenie je znakom kvality

Rosenie nie je vadou plastových okien, práve naopak. Vzniká v dôsledku vynikajúceho tesnenia, ktoré bráni úniku tepla z bytu a zároveň zabraňuje nepríjemnému chladu a dažďu zvonka. Pri tom vzniká kondenzácia s následkom rosenia. Aby ste roseniu zabránili, stačí, ak budete svoj domov pravidelne vetrať.

 

6. Výroba plastových okien sa stále zdokonaľuje

V posledných rokoch si môžete vybrať aj počet nepriepustných komôr skiel. Čím ich bude viac, tým výraznejšie budú tepelnoizolačné a hluk udržateľné vlastnosti. Komorové systémy majú zamedziť v prvom rade tomu, aby cez rám plastových okien neprenikalo von teplo a naopak, teda dnu zima. Trojkomorový profil sa používal niekoľko rokov, no v súčasnosti ho nahradzuje päťkomorový.

Phone: 0948 48 30 30
Vajnorska 108
Slovakia, 831 04 Bratislava