Okná sú po dverách druhou najčastejšou možnosťou, ako sa zlodeji snažia vlámať do bytu. Vykradnutie nie je nič príjemné, a preto pri kúpe nových okien treba dbať aj na bezpečnosť. Ako zabezpečiť plastové okná pred vlámaním?

Spoľahnite sa na seriózneho výrobcu

Ak si plastové okná kúpite u seriózneho výrobcu, máte záruku, že budú mať ideálne okenné kovanie, ktoré môžete podporiť inými zabezpečeniami proti vlámaniu. V takomto prípade nemajú zlodeji žiadnu šancu. V súčasnosti sú na bezpečnosť plastových okien kladené vysoké nároky a miera zabezpečenia sa neustále zvyšuje.

Bezpečnosť plastových okien

Odolné voči vypáčeniu

Zlodeji sa najčastejšie pokúšajú rozbiť sklo, alebo vypáčiť jedno krídlo plastového okna a nenápadne vojsť dnu. Tejto hrozbe sa prispôsobili aj výrobcovia a navrhli plastové okná, ktoré sú odolnejšie proti vypáčeniu a mechanickému poškodeniu. V súčasnosti sa vyvíjajú ďalšie spôsoby, ktoré by zabezpečili ešte dôkladnejšiu ochranu pred zlodejmi.

 

Ako vetrať bezpečne?

Najmä v letné dni a počas horúcich nocí nechávajú ľudia pootvorené okná, aby zabezpečili vetranie. Túto príležitosť si nenechali ujsť zlodeji, a preto mnoho domov a bytov ostalo vykradnutých. Riešením tohto problému môže byť integrované vetranie alebo systém Aereco.

Integrované vetranie je kompletne zabudované do okenných systémov súčasne s montážou plastového okna. Vnútorné priestory zásobuje čerstvým, čistým vzduchom a zároveň vzniká automatická výmena vlhkého vzduchu, nepríjemných pachov a škodlivých látok za čerstvý vzduch. Priamo na plastovom okne je upevnený riadiaci prvok, ktorý umožňuje komfortné ovládanie vetrania.

Vetrací systém Aereco je založený na tom, že detektorom znečistenia vzduchu v byte je jeho vlhkosť. Systém reaguje na zmeny vnútornej vlhkosti a automaticky prispôsobuje vetranie okamžitým potrebám. Systém Aereco zabezpečuje prísun čerstvého vzduchu a odvod znečisteného vzduchu pomocou odsávacích mriežok. Týmto spôsobom sa nielenže zabezpečí bezpečnosť a lepšia a zdravšia klíma v domácnosti, ale zamedzí sa aj roseniu okien a vzniku plesní.

Phone: 0948 48 30 30
Vajnorska 108
Slovakia, 831 04 Bratislava