Kvalitné a moderné plastové okná sa vám vyplatia. Čím sú okná lepšie namontované, majú spoľahlivejšie rámy a zasklenie, tým viac energie pri vykurovaní ušetríte a to je, samozrejme, úzko previazané aj s vašimi financiami.

Výška úspor energie

To, koľko energie, nám okno ušetrí, môžeme odvodiť zo súčiniteľa prechodu tepla celým oknom (Uw).Pričom platí, že žiadané sú nízke hodnoty. Norma definuje, aby bola jeho hodnota nižšia ako 1,0 W/(m2.K) . Táto norma je platná od roku 2016, ale len do roku 2021 kedy sa budú môcť do stavieb montovať iba okná, ktoré budú mať tepelné straty nižšie ako Uw=0,6 W/(m2.K). Štandardná hodnota, v prípade, že máme päťkomorový profil dostatočnej kvality a dvojsklo, je menšia ako 1,2 W/(m2.K). Ak použijeme trojsklo pri tom istom profile, tepelné straty klesnú na hodnotu 0,90 W/(m2.K).

Aké okná sú vhodné pre nízkoenergetické domy?

Profil by mal byť hrubý aspoň 75 milimetrov, šesť až sedemkomorový a s kvalitným osadením. Súčiniteľ prechodu tepla je nižší ako 1,0 W/(m2 x K). Ak je pohľadová šírka menšia, komory sa vyplňujú pre rovnaký efekt izolačnou penou.

Druhým aspektom je neprievzdušnosť, ktorá ovplyvňuje povrchovú teplotu okien a zabraňuje ich roseniu.

Čo ponúkame

Vyberte si z našej širokej ponuky plastových okien. Náš technik vykoná odborné zameranie, po dohode s vami zabezpečíme dopravu a profesionálnu montáž. Samozrejmosťou je poradenstvo aké okná a doplnky vybrať tak, aby sme minimalizovali možnosť nekompatibility jednotlivých prvkov. Na základe nezáväznej cenovej ponuky vás budeme kontaktovať.

Čo ovplyvní naše úspory?

1. Bez kvalitného zasklenia to nepôjde

Prechod tepla je podmienený aj hrúbkou a zložením zasklenia. Klasicky sa stretávame s dvojsklami a trojsklami. Tepelnoizolačné parametre ale môžeme vylepšiť v prípade, že sa priestor vyplní plynom ako argón, kryptón, poprípade xenón.

Ďalej nás zaujíma teplota okna na vnútornej strane, ktorú vieme korigovať prostredníctvom teplého rámu. Ten odstráni kondenzáciu v spodnej časti okna.

Plastové okná sú v nízkoenergetických domoch úmyselne situované smerom na juh, aby sa znížili tepelné straty. Tieto okná by mali obsahovať kovovú vrstvu, ktorá teplo prepustí iba jedným smerom. Praktická je aj fólia, ktorá je polopriepustná, a teda prepustí do miestnosti slnečné lúče, ktoré sa menia na teplo. Jej vlastnosti im ale zabránia z miestnosti uniknúť.

2. Aj farba poskytne plastovým oknám ochranu

Rozličné farebné prevedenia a dizajny – aj to nám ponúkajú plastové okná. Môžeme si vyberať zo širokej škály rôznych farieb a povrchových úprav. Medzi najobľúbenejšie patria napríklad imitácie dreva. Ľudia sa ale nebránia ani extravagantnejším odtieňom. Vrstva farby má tiež svoju funkciu – rám je vďaka nej odolnejší voči mechanickému poškodeniu a UV žiareniu.

3. Firma, ktorá vám okná namontuje

V neposlednom rade by sme nemali zabúdať ani na kvalitnú montáž a vybrať si firmu, ktorá má dobré referencie. Každý moderný výrobca musí poznať problematické miesta v konštrukcii okien, vyrábať dostatočne vysoké profily, vyplniť škáry penou a utesniť ostenia okna fóliou z interiéru a exteriéru.

Nesiahajte po najlacnejších alternatívach a firmách, ktoré nemajú dobrú povesť. Okná sú dlhodobou záležitosťou, a preto je lepšie priplatiť si za kvalitu. Veď investícia sa vám v konečnom dôsledku v podobe ušetrenej energie a peňazí vráti.

Máte záujem o nové plastové okná alebo potrebujete poradiť?
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava