Teplé mesiace neprinášajú len slnko a dovolenky, sú s nimi spojené aj nepríjemné stránky – komáre a iný hmyz, ktorí náchadza útočisko v našich domovoch. Klasické sieťky proti hmyzu na okná a dvere nie sú síce žiadnou novinkou, môžu sa ale stať skvelým pomocníkom.
Posuvná sieťka koľajová

Aké typy sietí proti hmyzu poznáme?

Siete proti hmyzu môžete nainštalovať na dvere, okno alebo na terasu. Na trhu nájdete klasické aj atypické kúsky. Čo sa týka základného delenia, poznáme:

 • Posuvné siete – hodia sa na posuvné dvere alebo okná. Sieť je zvyčajne upevnená na koľajnici a predstavuje pohodlné a jednoduché riešenie. Sieťka je priestorovo nenáročná.
 • Rolovacie siete – ako zo samotného názvu plynie, siete pripomínajú rolety, avšak plnia funkciu ochrany. Môžete nimi manipulovať – vytiahnuť ich alebo spustiť – podľa potreby. Siete sa inštalujú na rám z vonkajšej strany alebo z vnútornej v prípade, že ide o strešné okná.
 • Plisované siete – predstavujú vhodné riešenie na dvere dvoj aj jednokrídlové. Je nimi možné zaskladať aj veľké okenné a dverné plochy. Výhodou sieťky je materiál – PVC vlákno kombinované s kevlarom, ktoré má špeciálnu schopnosť. Dokáže zachytiť nečistoty ako prach a peľ a vytvárať tak priaznivejšie podmienky. Sieťka sa tiež vyznačuje dlhou životnosťou.
 • Klasické siete na okná a dvere – medzi najpoužívanejšie sieťky na dvere patria 90 stupňové otváracie siete na balkónové dvere. Na okná zas môžete namontovať samolepiace mucholapky alebo siete s hliníkovým rámom.

doplnky na okná, posuvné siete

plastové okná, siete proti hmyzu

siete, plastové okná, eurookná

Siete sú dlhodobou investíciou

Siete sú vyrábané z pevných materiálov a sú vhodné do akéhokoľvek počasia. Nielenže vás zbavia dotieravého hmyzu, ale odolajú aj vetru, mrazom, dažďom či horúčavám. Vyznačujú sa dlhou životnosťou, vďaka čomu s nimi môžete počítať niekoľko rokov.

Upevníte ich na všetky okná

Výhodou sieťok proti hmyzu je ich univerzálnosť – bez problémov ich upevníte na drevené, hliníkové aj plastové okná.

Ako zistím veľkosť sieťky?

Predtým, ako sa pustíte do nákupu, musíte okná alebo dvere odmerať. Vždy merajte od rámu k rámu. Odmerajte šírku (od hrany rámu na jednej strane až po hranu rámu na strane oproti) a hĺbku (začínate na vonkajšej hrane rámu a končíte v strede vnútorného dorazového tesnenia).

Ak kupujete sieťku na dvere, nezabudnite pri meraní k šírke pripočítať asi 5 centimetrov, ktoré slúžia pre uchytenie magnetov alebo pántov.

V prípade že si neviete rady nám napíšte na kontaktný formulár a všetko spoločne vyriešime.

Kúpou to nekončí, dôležitá je tiež údržba

Údržba sieťky je nekomplikovaná. Úplne postačí, ak z času na čas sieť aj rám vytriete vlhkou handrou. Sieť z plisé aj koľajnice vysávajte. Pri správnej starostlivosti sa životnosť vašej sieťky predĺži a vy sa z nej budete tešiť po celé roky.

Potrebujete poradiť s výberom, rozmery alebo montážou sieťou na okná?
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

  Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

  *položka je povinná

  Phone: 0948 48 30 30
  Vajnorska 108
  Slovakia, 831 04 Bratislava