Keď človek uvažuje o výmene okien, veľakrát sa rozhoduje pre plastové okná, pretože tie nie sú tak náročné na údržbu, ako drevené okná. To však neznamená, že by ste sa na ich starostlivosť mali úplne “vykašlať”.

Dobré je, keď im aspoň raz do roka doprajete základnú starostlivosť. Vtedy sa vám “odvďačia” a budú brániť pred únikom tepla a tým pádom šetriť aj váš rodinný rozpočet. Pravdou je, že umývanie okien nepatrí medzi obľúbené činnosti v domácnosti, no aspoň 2x do roka, by sme ich mali poriadne umyť. Hlavne pri novoinštalovaných oknách, nezabudnite odstrániť ochranné pásky čo najskôr. Peľ prach a iné nečistoty, ktoré sadajú na povrch okna, sa aj vďaka UV žiareniam zapeká do rámov. Ak ochrannú fóliu teda nestrhnete včas, tým pádom bude odstraňovanie náročnejšie.

Na čistenie používajte iba bežné čistiace prostriedky a najlepšie čistiace prostriedky určené na čistenie okien. Vyhnite sa určite agresívnym čistiacim prostriedkom a prostriedkom s drsným povrchom (napr. piesok a pod.), čím by ste mohli poškodiť povrch rámov.

Nezabúdajte však ani na kľučky, tesnenia či kanáliky. Uvoľnené kľučky a úchyty stačí, ak dotiahnete raz či dvakrát do roka. Jednoducho len nadvihnite kryt pod kľučkou, otočte ho vodorovnej polohy. Následne sa dostanete k šróbom, ktoré treba dotiahnuť. Taktiež každý rok nezabudnite kovanie premazať olejom, aby vám nezatuhlo.

Kontrolovať nezabudnite aj priechodnosť otvorov na odvádzanie vody. V prípade nečistoty ich môžete vyčistiť napríklad špajľou. Ak vás trápia zažltnuté rámy, vyhnite sa ich natieraniu. Zažltnuté rámy sú problém najmä u starších okien, prípadne okien vyrobených z nekvalitného materiálu. Ich prípadným natretím by ste tak stratili možnosť na reklamáciu, na ktorú máte inak plné právo.

Máte záujem o nové okná alebo si nechať poradiť? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava