Okná a dvere sú výrazným estetickým prvkom vzhľadu chalupy a vplývajú na vytvorenie príjemného bývania. V prvom rade sa treba rozhodnúť či pristúpiť k výmene okien, alebo sa rozhodnúť pre rekonštrukciu tých starých.

Okná na chalupu

Rekonštrukcia starých okien je lacnejšia záležitosť, predovšetkým ak si ju budeme vykonávať svojpomocne. Avšak je to dosť zdĺhavý proces. Staré okná majú na sebe väčšinou viacero náterov farieb, takže tieto nátery treba najprv odstrániť. Následne treba povymieňať popraskané sklá, doplniť chýbajúci git či lišty. Treba sa taktiež dôsledne zamerať aj na stav dreva, či nie sú niektoré časti okna zhnité, prežraté drevokazným hmyzom. Posúdiť teda, kedy okná skôr vymeniť, ako rekonštruovať je dosť ťažké.

Prvým krokom pri výbere nového okná je voľba správneho tvaru, rozmerov, farby okna k chalupe, a to zvonka aj zvnútra. Na 90% chalúp sa oveľa viac teda hodia drevené okná, ako plastové okná. Avšak okrem estetického cítenia, treba brať do úvahy aj rozpočet. Pretože ten nám nie vždy dovolí, vybrať si drevené okná, ktoré sú oproti tým plastovým drahšie. Ani pri výbere dreveného okna ešte však nemáte vyhrané. Vybrať kvalitné drevené okno však znamená zvoliť si kvalitného výrobcu s adekvátnou cenou. Často sa rozhodneme pre nižšiu cenu a sme presvedčení, že ide o kvalitné okná. No už pri dodávke, po osadení alebo v krátkom čase počas užívania sa začnú vyskytovať rozličné problémy a nedostatky. Preto si treba pri výbere okná stanoviť určité kritéria, ktoré by mali byť splnené:

 • požadovaný tepelný odpor styku,
 • požadovaný vlhkostný režim s vylúčením kondenzácie vodnej pary,
 • vzduchová nepriezvučnosť,
 • škárová nepriezvučnosť vyplývajúca z hygienicky potrebnej výmeny vzduchu,
 • vodotesnosť, ktorá zabráni vnikaniu vody do styku,
 • životnosť okien

Okrem kvalitných okien však treba vybrať aj kvalitnú firmu, ktorá výmenu okien zrealizuje. Tu vám odporúčame riadiť sa referenciami jednotlivých firiem.

Naša firma má bohaté skúsenosti s montážou a predajom okien do všetkých typov stavieb. Sme rodinná firma a ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne podľa jeho potrieb.

Ako prebieha spolupráca

Vyberte si z našej ponuky kvalitných drevených, hliníkových, drevohliníkových alebo plastových okien. Náš technik vykoná odborné zameranie, po dohode s vami zabezpečíme dopravu a profesionálnu montáž. Samozrejmosťou je poradenstvo aké okná a doplnky vybrať tak, aby sme minimalizovali možnosť nekompatibility jednotlivých prvkov. Na základe nezáväznej cenovej ponuky vás budeme kontaktovať.

Máte záujem o nové okná na chalupu alebo potrebujete poradiť? Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

  Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

  *položka je povinná

  Phone: 0948 48 30 30
  Vajnorska 108
  Slovakia, 831 04 Bratislava