Okná, ktoré sa hodia do bytových domov

Pri rekonštrukcii, kúpe nového bytu či stavbe rodinného domu by ste určite nemali zabudnúť na dôležitosť okien. Okná spĺňajú mnoho funkcií a slúžia aj ako výrazový prostriedok. Ak sa rozhodujete, po akých oknách siahnuť, v prvom rade by ste mali zodpovedať niekoľko otázok o svojich  očakávaniach. Väčšina domácnosti okná mení hlavne kvôli úspore energie či zmene dizajnu.

Okná do bytu alebo paneláku

Ktoré okná sú lepšie?

Do panelákov sa hodia plastové okná, ktoré sa vyznačujú mnohými skvelými vlastnosťami. Sú cenovo prijateľné a dobré aj z izolačného hľadiska. Používa sa v nich izolačné dvoj aj trojsklo. Ľudia, ktorí bývajú v bytových domoch, po tejto možnosti siahajú často. Plastové okná sú totiž dlhodobou investíciou, vydržia vám po celé desaťročia. Vyrábajú sa z nemäkčeného PVC. Nosnú konštrukciu tvorí kovový rám. Ten zvyšuje odolnosť okna a zabezpečuje jeho stály tvar.

Ďalším typom okien, ktoré sa vďaka svojmu elegantnému vzhľadu hodia do panelákov a moderných stavieb, sú okná drevohliníkové. Tieto okná okrem praktických vlastností ponúkajú aj široké spektrum farebných prevedení, ktoré akiste uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov. Majú o čosi horšie izolačné vlastnosti ako tie plastové. Na druhej strane sa im ale životnosťou a stálosťou žiadny iný typ okien nevyrovná. Základ drevohliníkových okien tvorí drevená konštrukcia, ktorú chráni hliníkový kryt.

Čo ponúkame

Vyberte si z našej ponuky plastových, drevených, hliníkových alebo drevohliníkových okien. Náš technik vykoná odborné zameranie, po dohode s vami zabezpečíme dopravu a profesionálnu montáž. Samozrejmosťou je poradenstvo aké okná a doplnky vybrať tak, aby sme minimalizovali možnosť nekompatibility jednotlivých prvkov. Na základe nezáväznej cenovej ponuky vás budeme kontaktovať.

Plastové okná verzus drevohliníkové okná

Plastové okná:

+ jednoduchá údržba
+ skvelé tepelnoizolačné vlastnosti
+ cenová dostupnosť
+ primerane široká ponuka úprav povrchov

– hrubšie rámy
– horšie mechanické vlastnosti
– menšia tvarová stálosť

Drevohliníkové okná:

+ moderný vzhľad
+ rozmanitosť v povrchových  úpravách
+ jednoduchá údržba
+ dlhá životnosť a vysoká odolnosť
+ materiál je recyklovateľný

– vyššia cena

Na čo si pri výbere okien dávať pozor?

Osadenie

Ak ste si konečne vybrali druh okien, ste skoro v cieli. Predtým, ako začnete oslavovať, by ste ale mali myslieť aj na osadenie a jeho kvalitu. Okná sa zvyčajne kvôli energetickým úsporám osadzujú do úrovne tepelných izolácií. Dôležitá je tiež osadzovacia škára. Tá musí byť primerane veľká, aby umožnila rozťahovanie a sťahovanie okien v dôsledku teplotných zmien.

Pri montáži okien by sa mala použiť tepelná izolácia a tesniace pásky, ktoré musia byť z exteriérovej strany vodotesné a z tej interiérovej parotesné. Najlepším riešením je v tomto prípade páska, ktorá je kombináciou troch užitočných vlastností – je parotesná, paropriepustná a je tepelným izolantom.

Utesnenie

V domoch s núteným vetraním nemôžete v miestach okien porušiť vzduchotesnosť. Preto musíte škáry okolo nich utesniť špeciálnymi páskami, vďaka ktorým okná napojíte na vzduchotesný obal domu.

Máte záujem o nové okná alebo potrebujete poradiť s výberom?
Vyplňte formulár nižšie a ozveme sa vám do 24 hodín.

    Súhlasím so zpracovaním osobných údajov*

    *položka je povinná

    Phone: 0948 48 30 30
    Vajnorska 108
    Slovakia, 831 04 Bratislava