Izolačné vlastnosti

Výdavky za jedlo a energie vrátane kúrenia patria k najväčším pre bežných spotrebiteľov. Rádovo sa pohybujú v niekoľkých stovkách Eur mesačne. Preto je prirodzené, že sa ľudia snažia ušetriť najmä za kúrenie počas zimného obdobia. Jedným z najčastejších riešení je zateplenie domu, ktorého úlohou je zabrániť úniku tepla.

Najviac ho uniká cez okná a dvere. Predísť tomu viete vďaka plastovým oknám, keďže so svojimi izolačnými vlastnosťami dokážu udržať teplo v miestnosti a bránia preniknutiu chladného vzduchu dovnútra. Neušetríte síce horibilné sumy, ale rádovo niekoľko desiatok až stoviek eur v závislosti od veľkosti budovy, stavu pôvodných okien a podobne. Nie je to veľa, ale stojí to za to.

Menej hluku

Ak patríte k ľuďom, ktorí nedajú dopustiť na kvalitný spánok, plastové okná vám k nemu dopomôžu. Síce so spaním ako takým vôbec nesúvisia, ale vďaka plastovým oknám sa výrazne zníži hluk z vonkajšieho okolia, ktorý by pri bežných oknách prenikal dnu.

Pri hluku sa zaspáva ťažšie, pretože vás neustále niečo vyrušuje. Potom spíte menej, čo môže mať za následok pocit únavy aj keď sa ráno prebudíte.

Jednoduchá starostlivosť

S plastovými oknami vám odpadne niekoľko starostí. Nemusíte ich natierať farbou ako v prípade drevených okien. Stačí, ak raz za rok skontrolujete, či nie je uvoľnené kovanie, prípadne ho namažete kvapkou oleja. Nezabudnite takisto na čistenie rámov a pravidelné vetranie. Vďaka tomu ochránite okná pred možnými škodami.

Cena

V porovnaní s eurooknami sú lacnejšie a cenovo dostupnejšie. Avšak cena by nemala byť jediné, podľa čoho sa budete rozhodovať. Hoci sú lacnejšie ako drevené, príliš nízka cena môže znamenať nekvalitnú prácu.

Phone: 0948 48 30 30
Vajnorska 108
Slovakia, 831 04 Bratislava