Výhodou plastových okien je, že nevyžadujú veľkú starostlivosť. Avšak to neznamená, že nevyžadujú žiadnu. Keď už sa do nej pustíte, máme pre vás niekoľko užitočných tipov, vďaka ktorým predĺžite životnosť svojich plastových okien.

Nie je to len o sklenenej časti. Treba myslieť aj na tesnenie, kovanie aj prípadnú vlhkosť, ktorá by mohla okná znehodnotiť.

Čomu sa treba vyhnúť

Aj napriek tomu, že plastové okná majú vďaka materiálu vyrobeného z polyvinylchloridu vlastnosti, ktoré im umožňujú dlhé rok odolávať nepriaznivým vplyvom počasia, mali by ste sa vyhýbať určitým látkam, ktoré by ho vedeli poškodiť.

Preto neodporúčame používať rozpúšťadlá, riedidlá ani robiť čistiace experimenty.

Tesnenie

Tesnenie v plastových oknách je tvorené gumou, ktorá je vysoko odolná voči počasiu a opotrebovaniu časom. Čistením z nich odstránite prach a nečistoty. Tiež odporúčame z času na čas ich premazať silikónovým olejom, aby si udržali svoje funkcionalitu a tesnili.

Kovanie

Okrem samotných okien sa treba starať aj o kovanie a pohyblivé časti plastových okien. Odporúčame aspoň raz do roka naolejovať tieto časti, aby sa zachovala ich funkcionalita.

Vetranie

Moderné technológie umožňujú plastovým oknám silné izolačné vlastnosti. Preto cez ne prechádza málo tepla do vonkajšieho prostredia. V prípade vlhkého vzduchu v miestnosti potom môže vznikať rosa. Síce spočiatku nemusí oknám škodiť, ale časom by mohla viesť k vzniku plesní.

sPreto sa odporúča pravidelne vetrať. Prílev chladnejšieho vzduchu z vonkajšieho prostredia znižuje vlhkosť v miestnosti a tým aj pravdepodobnosť vzniku vlhkosti na oknách.

Phone: 0948 48 30 30
Vajnorska 108
Slovakia, 831 04 Bratislava